אל תצבעו את הבית לפני שתקראו את הכתבה הזאת

צביעת דירה היא פעולה שצריכה להיעשות מפעם לפעם. יש כאלה שיעדיפו לצבוע את הדירה בעצמם בעוד שאחרים יעדיפו להזמין צבעי. על פניו הפעולה נתפסת כמשהו פשוט למדי אך בפועל המציאות שונה לחלוטין  והדרך לבית צבוע אינה תמיד פשוטה.

לפני שאתם טועים בבחירת הצבעים או מזמינים בעל מקצוע שהולך לעשות עליכם סיבוב, קבלו את המדריך האולטימטיבי שיעשה לכם סדר כך שבפעם הבאה שתרצו לצבוע את הבית, תדעו בדיוק כיצד לעשות את זה באופן הכי טוב ואפילו הכי זול.

Credit: 123rf

למה צביעת דירה אינה פשוטה כמו שאתם חשובים?מה הבעיה לקחת מברשת או רולר, להעביר כמה שכבות על הקיר ולסיים את העניין? האמת היא שאם מדובר בעבודה קטנה של צביעת קירות בודדים, הסיפור יכול להיות פשוט בתנאי שלא נדרשים תיקונים והחלקות.

יחד עם זאת במרבית הבתים בישראל הצביעה אינה מסתכמת בכמה קירות ולרוב, הם גם דרושים תיקונים כמו מילוי סדקים וחורים, צבע מתקלף, החלקות וכיוצא בזה.

מה שמביא אותנו לשאלה האם להזמין צבעי או שכדאי לצבוע את הדירה לבד? התשובה מורכבת שני חלקים.

הכסף שתחסכו

כדי לענות על השאלה צריך בכלל להבין כמה אתם חוסכים אם תצבעו לבד. תוכלו לצפות במחיר צביעת דירה במחירון הבא שמתייחס לצביעה עם צבעי. השוו את המחירים שמופיעים בו ביחס לצביעה עצמית ועשו את החשבון האם כל התהליך משתלם וכמה אתם חוסכים בסופו של דבר.

ככל שהפערים יהיו גדולים יותר כך ישתלם לצבוע לבד אך אם מדובר בחיסכון לא משמעותי, בהחלט כדאי להזמין בעל מקצוע מומלץ.

אל השוואת המחיר צריך  לשקלל גם את ימי החופש שאתם עומדים לקחת במידת הצורך וכמובן את חומרי הגלם כמו צבע וחומרי מילוי.

מורכבות ויכולות אישיות

גם אם ישנם הבדלי מחיר משמעותיים וצביעת הדירה באופן עצמאי באמת משתלמת, אל תסיקו שכדאי לרוץ ל’הום סנטר’ ולקנות צבע.

בחנות הכל נראה פשוט, נקי ואפילו נעים אבל אם אין לכם את היכולות הפיזיות, המקצועיות ואת הזמן הדרוש, אתם עשויים למצוא את עצמכם בתסבוכת לא קטנה.

כמו כן אתם צריכים לשאול את עצמכם בכנות האם אתם יכולים להתמודד עם האתגרים שלפניכם.

החלקות של קירות, מילוי סדקים ואפילו הוזזת רהיטים ופינוי הדירה אינן פעולות שמתאימות לכל אחד.

מזמינים צבעי? לא כל כך מהר

על פי יוסי הצבעי מחברת ‘סילבס צבעים’ אין ספק שמרבית אנשי המקצוע שמציעים את שירותיהם בהחלט יודעים לצבוע. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא איך הם מתכוונים לצבוע?

בעולם שבו איכות מצויה בקשר ישיר עם עלות, ישנם בעלי מקצוע רבים שמעדיפים להרוויח יותר על חשבון איכות עבודה בינונית.

צבעי שמסיים לצבוע דירת 5 חדרים ביום אחד מרוויח הרבה יותר מצבעי שעושה את זה בתוך יומיים, גם אם הראשון עושה את זה בפחות כסף.

בהינתן מצב שמרבית בעלי המקצוע עובדים בקצב דומה, איך יכול להיות שמישהו יסיים את העבודה בחצי מהזמן שדרוש לצבעי אחר? התשובה היא איכות עבודה בינונית (במקרה הטוב).

צביעה לא איכותית מתבטאת במגוון דרכים כפי שנסביר מיד וחשוב להבין שהתוצאה תהיה כיסוי לקוי, עמידות נמוכה לאורך זמן, מראה לא אחיד, סדקים חוזרים ועוד.

Credit: 123rf

4 דרכים לזהות צבעי חאפר

כולם נשמעים נחמדים בטלפון אבל יש כמה שאלות פשוטות שאתם יכולים להעלות ושיעזרו לכם לגלות מי מקצוען ומי סתם יקר.

שימוש בצבע זול

כדי לקבל תוצאות טובות שנראות טוב ושמחזיקות עמד  לאורך שנים, חשוב לבחור בחומרי גלם ברמה גבוהה.

כשצובעים דירות מומלץ לבחור בצבע אקרילי של חברה מוכרת. זהו צבע שנראה טוב על הקירות, מאפשר להם לנשום (וכך מונע עובש וקילופים) ואפילו מאפשר לבעלי הדירה לנגב את הקיר במידה שהתלכלך.

שלא תבינו לא נכון – צבע אקרילי אמנם יקר יותר אך לא בהפרשים מהותיים, בטח לעומת התועלת שהוא מפיק.

למה אנחנו מספרים לכם את כל זה? מכיוון שיש בעלי מקצוע שלא משתמשים בצבע אקרילי רק כדי לחסוך מעט כסף (על חשבונכם).

לא מסדרים ולא מנקים

סידור הדירה והכנתה לצביעה לוקח לא מעט זמן. צריך לפנות את החדרים, לעטוף את הרהיטים ובסיום העבודה להחזיר הכל למקום אחרי שניקינו. ידעתם שיש צבעים שיעשו את זה עבורכם כחלק מהשירות שלהם ובלי תוספת מחיר?

תמיד תשאפו לעבוד עם בעלי מקצוע שמעניקים לכם שירות טוב יותר וחוסכים מכם זמן ומאמץ.

צובעים בשכבה אחת

איך אפשר לקצר את העבודה? פשוט לא מסיימים אותה. בהקשר של צביעת דירות הדבר בא לידי ביטוי בצביעה של שכבה אחת במקום שתי שכבות.

אין ספק שהזמן הדרוש לצבעי מתקצר באופן משמעותי ולכן הוא מרוויח יותר אבל התוצאות לעולם לא יהיו זהות וכמו שיצרני הצבע מבקשים – הקפידו לצבוע בשתי שכבות.

קבלה ואחריות

תמיד מומלץ לבחור בבעל מקצוע שנותן לכם אחריות על העבודה אבל הקושי הוא למצוא מישהו שגם נותן לכם מסמך מחייב ולא רק מפזר מילים יפות.

זה הזמן להדגיש בפני הצבעי שאתם מעוניינים באחריות בעבור קילופים או סדקים שעשויים לצוץ בשבועות שלאחר הצביעה ובחשבונית מס קבלה שמוכיחה את זה.

Credit: 123rf

לפני שמתחילים – איך לבחור את הצבעים לדירה

אחד הלבטים המרכזיים בצביעת דירה הוא באילו צבעים לבחור. בהקשר זה נוכל לספר לכם שהיום המגמה ברורה והיא צבועה בלבן בוהק.

יחד עם זאת, אם אתם בכל זאת חושבים שלבן זה משעמם, תמיד תוכלו לעשות שימוש בצבעי שמנת בהירים אך בכל אופן צריך להיזהר משימוש בצבעים נועזים.

מצד אחד הם יכולים לצאת מהר מאוד מהאופנה ומצד שני כדי שלא יראו מגוחך, חשוב לבחור אותם באופן מושכל ומתוך ידע ולכן מומלץ להיוועץ בבעל מקצוע לפני שאתם רוכשים צבע טרנדי כלשהו.

אז נכון שצביעת דירה היא לא דבר מסובך אך גם לא פשוט כמו שמרבית הצרכנים סבורים. חשוב לבצע הערכת מצב, לבחור בצבע הנכון, לבדוק את המחירים ואת הצרכים שלכם ורק אחר כך להתחיל ולצבוע או להזמין צבעי מומלץ לאחר שבדקתם אותו בקפידה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק