פרסומת מרגשת: הדברים הקטנים שמחזיקים לאורך זמן

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לצפות בפרסומת למסטיקים שלא כללה מונולודג רציני ולא מעניין מצד הקריין על רמת החומציות בפה וטעם מדהים שנמשך לאורך זמן, תוך כדי שברק מתנוססים צילומי שיניים לבנות וגרפים משונים? סביר להניח שאתם לא זוכרים, כי מרבית הפרסומות המפרסמות גומי לעיסה, נראות ונשמעות אותו הדבר. עד שהגיעה הפרסומת הנהדרת הבאה.

כידוע, מסטיק הוא לא מוצר מרגש במיוחד, ובאופן כללי מדובר בשוק תחרותי עם אלפי מותגים שונים, המתחרים על הפה הקטן שלנו. גם המכירות של מותג המסטיקים Extra Gum לא ממש הרקיעו שחקים לאחרונה, ובחברה פנו לעזרתה של סוכנות הפרסום BBDO שיקאגו, שייצרה עבור המותג את “אוריגמי”, פרסומת מרגשת, מקסימה ושונה מאוד בנוף פרסומות המסטיקים.


הפרסומת מגוללת את סיפור מערכת היחסים בין אב לביתו מימי הילדות שלה ועד עכשיו, רגע לפני שהיא עוזבת לטובת לימודים בקולג’. האב פיתח מנהג מתוק, על פיו בכל פעם שהוא אוכל מסטיק, הוא יוצר מעטיפת המסטיק הכסופה ברבור אוריגמי ומעניק לה אותו במתנה. הפרסומת מלווה את השניים ברגעים שונים בחיי הילדה בה האב מעניק לה את ברבורי הכסף הללו. בשיא הפרסומת, עוזר האב לבת להעמיס את חפציה על הרכב לקראת עזיבתה את הבית, כשקופסה אחת נשמטת בטעות מידיו ונופלת על הרצפה, וכשהיא נפתחת הוא מגלה שהיא מכילה מאות ברבורי נייר כאלה, שאספה במהלך השנים. אז גם עולה המסר של הפרסומת: הדברים הקטנים שמחזיקים לאורך זמן.

רגע השיא של הפרסומת מאוד מרגש, ובאופן כללי, הפרסומת עשויה הייטב ואמורה לפרוט לכולנו על מייתרי הרגש תוך הזדהות עם הרגע הקסום הזה בין אב לביתו. לא ברור אם הפרסומת המעולה הזאת, שזכתה לקרוב לחצי מליון צפיות ביוטיוב, תעזור למכירות של המסטיקים, אבל היא ללא ספק תיזכר כאחת מפרסומות המסטיקים היותר מוצלחות שיצא לנו לראות, פרסומת שללא ספק מורידה את רמת החומציות בפה. מה דעתכם?

 

לייק לפטריה בפייסבוק