בית הקפה הזה מצא דרך להעסיק אנשים משותקים בתור מלצרים וזה פשוט מדהים

מלצרים רובוטיים זה לא דבר חדש בעולם החדשנות והטכנולוגיה. ישנם מספר בתי קפה בעולם שכיום כבר משתמשים במלצרים רובטיים כמו לדוגמא מסעדת נאלו בנפאל, אשר מעסיקה שלושה רובוטים מלצרים שמגישים את האוכל לשולחנות ומוסיפים אווירה מיוחדת למקום. אך כמו שתראו מיד הסטארט-אפ הבא, של מעבדות אורי ביפן, לוקח את הקונספט של מלצרים רובוטיים לשלב הבא ומשלב בתוכו ערכים ותרומה ענקית לחברה.

החודש נפתח בית קפה חדש בטוקיו, לניסיון למשך שבועיים, בו כל המלצרים ששירתו את הלקוחות היו רובוטים, אך החלק הכי מדהים וגאוני בכל הסיפור הזה הוא שכל הרובוטים נשלטו מרחוק על ידי אנשים משותקים, מתוך מטרה לעזור לאנשים משותקים לחזור למעגל העבודה להיות שוב פרודוקטיביים ולקבל בחזרה את העצמאות שנלקחה מהם כתוצאה מתאונה/מחלה.

בסה”כ היו 10 אנשים שעבדו בבית הקפה. העובדים שהשתתפו בפרויקט הזה ושלטו על הרובוטים סובלים ממחלות כמו ALS ופגיעות בעמוד השדרה אשר שיתקו אותם, אך לא פגעו בתודעה שלהם וביכולות הקוגנטיביות. הם שלטו ברובוטים קטנים בגובה של מטר עשרים אשר נקראים OriHime-D וקיבלו תשלום של 1000 יין לשעה (שזה בסביבות 33 ש”ח לשעה).

הרובוטים נשלטו באמצעות מחשב שעוקב אחרי תנועות העיניים של האנשים שמרותקים למיטה, זה אפשר להם להזיז את הרובוטים באמצעות העיניים, לגרום להם להחזיק דברים ואפילו לדבר עם לקוחות. האופרציה הזאת כאמור היתה ניסיונית ונמצאת בשלב הבטא שלה למשך שבועיים. האנשים שעומדים מאחורי הסטארט-אפ המדהים הזה מגייסים כעת כסף על מנת לפתוח בית קפה שכזה באופן קבוע שצפוי להיפתח בשנת 2020.

מוזמנים לצפות כאן בסרטון שמציג את הסטארט-אפ הזה


מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק