סטודנטים יצרו פרסומת מצויינת נגד אלימות מילולית בכביש

ממש כמו בהרבה בעיות חברתיות כמו אלימות מילולית ופיזית, שמירה על איכות הסביבה, גזענות ועוד, איתן אנו נאלצים להתמודד כחברה ביום יום, הפיתרון מתחיל בחינוך מהבית.

בעמותת אור ירוק, פרסמו אתמול סרטון פרסומת חדש בעמוד הפייסבוק שלהם, המציג ילד קטן המשחק בחדרו במכוניות צעצוע אותן הוא מסיע על שטיח הכביש שלו. תוך כדי המשחק, מפזר הילד משפטים לא כל כך נעימים לאוזן, אותם כנראה שמע מהוריו בזמן ששהה במחיצתם בנסיעות משפחתיות: “זוזי כבר יא מניאקית!”, “עופי כבר יא זבל, אני אחכה פה 24 שעות?” ועוד. המסר הוא ברור: הכל מתחיל בבית.


את סרטון הפרסומת המוצלח הזה יצרו תום גביש, שיר גונן ורביד שוחט, סטודנטים מהחוג לתקשורת בממכללת עמק יזרעאל , במסגרת סדנת פרסומת מצולמת במכללה עם המרצה והצלם ירון לוינזון. במסגרת הסדנא התבקשו הסטודנטים לייצר תשדיר שירות עבור עמותה כלשהי, והחבורה בחרה להתמקד במאבק באלימות בכבישים ובעמותת אור ירוק.

התוצאה הסופית, סרטון לא רע בכלל ששם זרקור על בעיית החינוך מהבית, הרשימה גורמים במכללה שפנו לעמותת אור ירוק והציעו להם להשתמש בסרטון, ואכן, אלה בחרו להשתמש בו להרצאות והדרכות וגם כאמור, לשתף אותו בעמוד הפייסבוק שלהם, שם זכה לכמה מאות לייקים ועשרות שיתופים, וגם תגובות מפרגנות מצד הגולשים.

לייק לפטריה בפייסבוק