פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לא רק באמריקה: עומרי חיון נגד גולש שכינה אותו שמן

לפני מספר ימים סיפרנו לכם כאן בפטריה, על מקרה שקרה בארה"ב בו צופה באחת מתכניות הבוקר בארצות הברית, כתב למגישת התכנית מייל בו העיר לה על משקלה, כינה אותה שמנה וזכה לתגובה בשידור חי. הסיפור הזה הפך לאחד האייטמים החמים של השבוע שעבר ברשת. כעת נראה שיש לנו גרסה מקומית חדשה בכחול לבן לסיפור שנגע בלבבות מליונים בעולם. כמו שאומרים אותה הגברת בשינוי אדרת.

הבלוגר המוכר וכתב הרכילות המוביל בישראל עומרי חיון פרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס בו חשף הודעה שקיבל באחד מאתרי ההיכרויות אליו הוא רשום. הטקסט שקיבל חיון, מזכיר מאוד את תוכן המכתב שנשלח אל מגישת התכנית האמריקאית, רק בגרסה העברית.

להלן הסטטוס

מעולם לא התייחסתי למראה החיצוני שלי בראיונות או בפייסבוק – לזה שאני "מלא", "שמן" – או איך שלא תקראו לזה אבל, תגובה אחת מאוד חצופה שקבלתי לפני מספר דקות בתיבת ההודעות של אתר הכרויות בו אני רשום (בשמי המלא), הצליחה לעבור את הגבולות ולהוציא אותי משלוותי. ככה נרשם

"תראה אנחנו לא מכירים אבל רציתי להגיד לך שאתה צריך עוד לעבוד על עצמך שנים רבות בכל יום על המראה החיצוני – כי אם לא אתה לא תתקדם לשום מקום בעבודה שלך ובשביל באמת להצליח לאיפה שאתה רוצה להגיע אתה צריך לעשות מהפך ודיאטה גדולה. אני מצטער שאני ישיר ובועט לפעמים זה כואב אבל אתה צריך להסתכל במראה".

יודע מה אדון מבקר? אני מסתכל במראה – ויודע מה אני רואה? רואה בחור עם פול אנרגיה וכוח רצון שאוהב את עצמו יותר מהמון סטרייטים או גייז עם קוביות ומאמין בעצמו עם 20 או 30 קלו יותר.

יודעים מה אני רואה יותר? כמות רגש ואהבה ונתינה שיש לי לתת שגם לא עוד מאה קוביות או גופיות וחדרי כושר, לא יהפכו אותי לצר אופקים ודוחה כמו אותו אדם ששלח את ההודעה.

פעמים רבות אני שומע את המשפט "חבל יש לך פנים יפות" ואני תמיד מגיב ב"כן, נכון.." אבל בשורה התחתונה אני שלם עם עצמי וברגע שארגיש לא בנוח אשנה זאת. אבל עד אז, אין לאף אחד זכות לזרוק הערות או לשלוח לי הודעות מסוג זה כי אם כל הכבוד למודל שלמות של הבחור עם קוביות והחיוך הכובש שיצרנו לעצמנו בעידן הנוכחי, שאם נודה על האמת, עולם שסוגד ליופי ולרזון חולני הוא די ריקני, יש כל כך הרבה פרמטים נוספים.

אני שלם עם איך ומי שאני – רזה, שמן מלא או כל דבר אחר. ואם לך אותו מבקר או לכם לא נאה פשוט תשמרו את זה לעצמכם כי כן לפעמים הודעות כאלה הם לא רק סתם מרגיזות- הן פוגעות ולא כי אתם שווים את זה, סתם כי זה עצוב שככה החברה שלנו נראית – מחפשת את המושלם.

"אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו" שמנים? מלאים? רזים עם מוח? מוזמנים לשתף את הפוסט הזה כי לכולנו מגיע להיות גאים במי שאנחנו ולא באיך שאנחנו נראים ואני לא בא להוביל כאן שום דבר מלבד אהבה וכבוד אחד כלפי השני. 

וכן, אני יודע שמגישת תוכנית בוקר בעולם עשתה מעשה דומה לזה ממש לאחרונה… אבל בארץ שלנו ובטח בסצנת הגייז אולי פיספסו את זה.

עומרי אכן התייחס למקרה הדומה של המגישה בארה"ב בסיום הסטטוס המרגש אך אי אפשר שלא להרים גבה לנוכח שני המקרים הכל כך קרובים אחד לשני הן בתזמון והן בתוכן. כמובן, אין ספק כי בריונות רשת היא תופעה שיש להוקיע ולגנות, אך האם זה אומר שבכל פעם שמישהו מעליב אותי בתגובה ברשת עלי לפרסם ולעדכן את חברי הפיד שנעלבתי? על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בדמות מוכרת ולעתים מעוררת אנטגוניזם כמו עומרי חיון שעובד למחייתו בתחום שחודר לקרביים של סלבס ומציג אותם לרוב במערומיהם, בחלון הראווה של האתר המצליח שלו שזוכה לעשרות אלפי כניסות בכל יום.

כשמגישת החדשות האמריקאית התייחסה לטענות הצופה שכינה אותה שמנה בשידור חיי, היה זה מהלך מפתיע ומרגש, שבדרך כלל לא רואים כמוהו ולכן זכה לפופולאריות גדולה ושיתופים רבים ברשת. המהלך של עמרי מרגיש מעט ממוחזר, איני יכול להעמיד עצמי בנעליו של חיון ואני מניח שכפי שאמר, סבל הרבה בחייו מהעלבות כאלה ואחרות בעניין המשקל, אך כאמור, אם כל אחד מידועני ארצנו שנפגע מחשיפה כזו או אחרת של עמרי חיון היה מפרסם סטטוס בנושא, עמרי חיון היה צריך לרדת למחתרת. קליק לסטטוס של חיון. מוזמנים להגיב ולהביע דעתכם.

אגב בימים אלה עובד עומרי חיון על סדרה בכיכובו ברוח מחוברים שתעלה החודש. בסדרה האישית, חושף חיון את חייו בפני הצופים, ומספר את סיפורו הכואב על מחיר התהילה שמאחורי ההצלחה המטאורית של צעיר תל אביבי בן 21 שננטש על ידי אביו וחונך בפנימיות. קליק לסיפור המלא ולסרטון הפרומו בבלוג המזבלה.

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...