יצירתי: טבלת יאוש לשחרור מהצבא בסדרת תמונות באינסטגרם

עבור כל חייל, יש שאיפה אחת עיקרית במהלך שירותו הצבאי: לסיים אותו. הספירה המייאשת לאחור שמתחיל במונחים אסטרונומיים, שלוש שנים או שנתיים, הולכת ומתקצרת אט אט, והחודשים האחרונים הופכים לרוב לעיסוק מתמיד בנסיון לחשב כמה ימים נותרו לשירות, כמה שעות, כמה ארוחות, כמה שבתות, כמה יציאות ועוד חישובים סטטיסטיים רבים במטרה להעביר את הזמן מהר יותר.

טבלת הייאוש הקלאסית

מרבית החיילים, או לפחות אלה החולשים על משרד, נוהגים לתלות טבלת ייאוש על הקיר, ולצבוע בכל יום או בכל חודש את הזמן שעבר. אחרים מסתפקים בטבלת היאוש הפנימית והנצחית שלהם, וסופרים בראש. כשעומר להב, לוחם בחיל האיסוף הקרבי (מודיעין שדה) מתל אביב, הגיע מרחק 100 ימים מתאריך השחרור שלו הוא החליט להיות מעט יותר יצירתי, ולספור אחורה את הימים בדרך מקורית יותר, כזו שתישאר אתו גם אחרי השחרור המיוחל.

בשיחה עם הפטריה מספר להב: “הרעיון נולד כשישבתי עם אחד מחברי הילדות שלי בפאב, ושנינו היינו לקראת שיחרור. נותרו לי 97 ימים לקראת השחרור והוא ציין שזה מספר כל כך קטן ושאפשר ממש לספור את הימים לשיחרור כמו כלום. ואז עלה במוחי הרעיון. החלטתי שבכל יום אני אצלם תמונה חדשה, לא משנה מאיפה, תמונה שתציג את מספר הימים שנותרו לי לשיחרור. לפיכך, התמונה הראשונה שלי הייתה המספר 97 כתוב על מפית שעל המפית יושבת כוס בירה”.

כל התמונות שמעלה עומר מצולמות באמצעות אינסטגרם. את התמונות משתף להב ברשתות החברתיות, וככל שעברו הימים החל הפרויקט לתפוס תאוצה, וחברים רבים החלו מפרגנים ומבקשים להשתתף בפרויקט.

“הפרויקט הזה החל כמעין משהו קטן וספונטני שהחלטתי לעשות בעצמי. עם הזמן החלו להצטרף עוד המון אנשים בדרך והחלו להתעניין בפרויקט ולעזור בלי שביקשתי בכלל. אנשים החלו לאלתר, להכין בעצמם ולשלוח אלי תמונות מספרים בכל מיני צורות שונות ומשונות, וחלק מהם אף שאלו אם ניתן לשריין מספר כלשהו שהם יפרסמו בו תמונה. כך יצא שלכל מספר יש את התמונה שאני צילמתי ועוד תמונות אחרות ששלחו לי שנשארו על המדף”.

עוד בפטריה: 10 אשים שחובה לעקוב אחריהם באינסטגרם

עומר יצר דרך מקורית ומקסימה להפוך את 100 הימים האחרונים של השירות הצבאי שלו לחוויה כיפית במיוחד, ועל ידי שיוך התמונות למיקום (באמצעות פורסקוור), יצר לעצמו אחלה מזכרת מהשירות אוסף תמונות שילווה אותו תמיד. היום אם אתם מתעניינים, עומר כבר בחופשת שחרור, והמספר החזק הוא 14 ימים בדיוק עד להתייצבות בבקו”ם, ועד לתמונה האחרונה: 0. מערכת הפטריה אגב, מציעה לעומר לעבור ביום השחרור דרך מטה מפלגת ‘קדימה’, ולהצטלם שם עם מופז או בלעדיו, לתמונת ה’אפס’ האחרונה.

יחד עם עומר, בחרנו את התמונות הבולטות מתוך הפרויקט, ואתם כמובן מוזמנים לצפות בכל התמונות, 14-97, בפרופיל האינסטגרם שלו.

תודה לליאו שפרמן על הטיפ!

לייק לפטריה בפייסבוק