30 מודעות פרסום ישנות ופוגעניות שלעולם לא היו עוברות צנזורה כיום

אי שם בתחילת המאה העשרים חדרו לראשונה מודעות הפרסומת לשידורי הרדיו, ובהמשך בתחילת שנות ה-40 של המאה העשרים הגיעו הפרסומות גם אל מסך הטלויזיה. בשילוב עם מודעות הפרסום בעיתונות, בשלטי חוצות, בתחנות אוטובוסים ובאופן כללי בכל ספייס פתוח שמאפשר זאת, אנו מוקפים תמידית בשלל פרסומים ומסרים שיווקים, לעיתים אפילו מבלי שנבחין בכך.

בעידן הרשתות החברתיות והשיח התקשורתי הישיר והפשוט בין מפרסמים לקהל היעד, נדרשים המפרסמים לנקוט גישה זהירה במיוחד בפרסומים שלהם. לפרסום כוח משמעותי וגדול עלינו הצרכנים, במודע או דרך התת מודע שלנו, ולעיתים מפרסמים עלולים לטעות ולהשתמש בכוח הזה בצורות לא נאותות שעשויות לפגוע באוכלוסיות שונות ולעורר זעם רב, וכמובן לפגוע בומתג אותו הם מפרסמים.

אולם, גם אם נראה לכם שעולם הפרסום של ימינו חסר מעצורים, בוטה, חריף ולעיתים נדרש לצנזורה, נסו לגלוש בזמן עשרים ושלושים שנה לאחור, והעיפו מבט קל על מודעות הפרסומת המוצגות כאן, מודעות שוביניסטיות, גזעניות, פוגעניות בוטות ומלאות בש'קרים, שפורסמו אז בלא מפריע, ולעולם לא היו "עוברות מסך" בעידן בו אנו חיים.

offensive-ads-that-should-be-banned-4

אולי נהוג לחשוב כי העולם בו אנו חיים איבד את התמימות שלו אם משווים אותו אל מול העולם כפי שהתנהל כמה עשורים לאחור, אך לפחות בתחום הפרסום, ניתן לראות שבסופו של יום, היכולת של הקהל כיום לפקח דרך עדשת מיקרוסקופ האינטרנט, פייסבוק והרשתות החברתיות על כל פרסום או מסר שיווקי שיוצא מפיה של חברה מסחרית, מגבילה מאוד את המפרסמים וגורמת להם להיות הרבה יותר פוליטיקלי קורקט, והרבה יותר זהירים.

קוקה קולה וינטג'

25 המודעות המוצכות כאן פורסמו בשנתיים האחרונות בעשרות פוסטים ברחבי הרשת, ואנחנו אספנו עבורכם את הבולטות והשערוריתיות ביותר שבהן. מה דעתכם? איזו מודעה היא הפוגענית מכולן? וכיצד היו מתקבלות המודעות הללו לו היו מפורסמות היום? נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות.

1 קנווד  Ads-that-would-be-banned-5

offensive-ads-that-should-be-banned-8

offensive-ads-that-should-be-banned-10Ads-that-would-be-banned-8  Ads-that-would-be-banned-14

offensive-ads-that-should-be-banned-1

Ads-that-would-be-banned-17 Ads-that-would-be-banned-24 Ads-that-would-be-banned-25  offensive-ads-that-should-be-banned-1 offensive-ads-that-should-be-banned-2

Ads-that-would-be-banned-13  offensive-ads-that-should-be-banned-3 offensive-ads-that-should-be-banned-3  offensive-ads-that-should-be-banned-5 offensive-ads-that-should-be-banned-6 offensive-ads-that-should-be-banned-7  offensive-ads-that-should-be-banned-9  offensive-ads-that-should-be-banned-11 offensive-ads-that-should-be-banned-12 offensive-ads-that-should-be-banned-13 offensive-ads-that-should-be-banned-14

Ads-that-would-be-banned-2

Ads-that-would-be-banned-6

לייק לפטריה בפייסבוק