תלמידי י”ב בקליפ מחאה משעשע: לא רוצים חולצות בית ספר!

אמנם כותב שורות אלה כבר חלף על פני גיל 30, אך גם הוא יודע כי תלבושת אחידה היא ללא ספק אחד הסיוטים הגדולים ביותר של תלמידי תיכון. מצד אחד, תלבושת אחידה יוצרת סטטוס זהה בין תלמידי בית הספר ומעניקה לכלל התלמידים מראה אחיד וצנוע, אך מצד שני, אם תשאלו את התלמידים עצמם – למי באמת איכפת? אם אתה תלמיד תיכון, ובטח כשאתה בשנת הלימודים האחרונה שלך בכיתה י”ב, אתה בסה”כ רוצה קצת שקט וחופש לצאת מהבית כשאתה לובש מה שבא לך ללבוש, ולא את סמל בית הספר המאוס.

תלמידי שכבת י”ב בבית הספר העל יסודי משגב, החליטו שנמאס להם, ובשנת הלימודים האחרונה שלהם, הם רוצים לבחור מה ילבשו בבוקר. לאחר שהנסיונות לשנות את גזרת התלבושת האחידה עלו בתוהו, החליטו התלמידים לצאת במחאה ויראלית באמצעות קליפ יוטיוב משעשע בו הם שרים וקוראים להנהלת בית הספר: “היי מורים עזבו כבר את הסמל כי אנחנו בי”ב ולא רוצים לחיות בסבל”.


יובל קרוגמן, מי שיצר את הפלייבק לסרטון ומשתתף במחאה במחאה מספר לאתר הפטריה: “כשהגענו לביה״ס, בכיתה ז׳, חוייבנו ללבוש חולצה עם לוגו ביה״ס עליה. לאחר שנה או שנתיים החולצה בוטלה ואז הוחזרה שוב. נוצר טירטור מרגיז כזה,  שלווה בבזבוז כסף וטרחה.  אז פנינו להנהלה עם רעיון מקורי, להדביק מדבקה שקופה עם לוגו בית הספר על גבי חולצה חלקה במקום להוציא שוב כסף על חולצות עם  הסמל. ככל הנראה, יד ימין של הנהלת בית הספר לא ידעה מה יד שמאל עושה, ולאחר שאישרו לנו והשקענו כסף בהדפסת המדבקות, אסרו עלינו להשתמש בהן”

יובל מוסיף ומספר כי בעבר, השכבות מעליהם קיבלו פטור מתלבושת וזה מה שגרם להם לצאת למאבק הזה: “למעשה מתחילת השנה ההנהלה דורשת מאיתנו להמשיך לבוא עם התלבושת, זאת כתנאי לכניסה למשא ומתן בנוגע להקלות שאולי נקבל. ביום פירסום הסרטון כינס אותנו המנהל ואמר שלכשנחזור מהטיול שנתי אנו צפויים לקבל הקלות, אך נכון לעכשיו לא ברור מה יהיה”.

הסרטון המדליק של החבר’ה הצעירים זכה עד כה למעל 8000 צפיות, ומעורר באז ברשת, ככל הנראה בזכות העובדה כי כל אחד מאיתנו היה פעם תלמיד תיכון, ומרגיש הזדהות עם הבעיה, ועם הבזבוז המיותר. אנחנו מאחלים בהצלחה, וממתינים להתפתחויות בסיפור. בהצלחה!

חולצות בית ספרחולצות בית ספר 3חולצות בית ספר 2חולצות בית ספר 5חולצות בית ספר 4

לייק לפטריה בפייסבוק