החברה היפנית הזאת מצאה דרך גאונית לפצות את העובדים הלא מעשנים על הפסקות הסיגריה האבודות שלהם

אם גם אתם נמנים על ציבור הלא-מעשנים, ודאי הרגשתם לא פעם קצת מרומים  במקום העבודה שלכם. אתם, אלה שקיבלו את ההחלטה הנכונה והתרחקו מסיגריות, מרביצים עבודה רציפה בזמן שחבריכם המעשנים חוגגים עם אינסוף הפסקות סיגריה במהלך היום, הפסקות שנחשבות לגיטימיות בעיני הבוסים במרבית המקרים, אבל הן אינן רלוונטיות עבורכם.מנגד, עבור המעשנים, מדובר כנראה ביתרון היחיד שמניבה להם פעולת העישון. 

בחברה יפנית בשם Piala (פיאלה) מצאו דרך גאונית לפצות את העובדים הלא מעשנים על כל הפסקות הסיגריה שהם מחמיצים במהלך היום רק כי בגלל שלא בא להם לחלות בסרטן. בהתאם למדיניות החדשה בחברה, עובדים שאינם מעשנים יזכו לקבל 6 ימי חופש נוספים בכל שנה, תגמול על הזמן הנוסף שהם משקיעים בזמן שחבריהם מעשנים.

credit: pixabay

הכל התחיל כאשר אחר העובדים הניח פתק בתיבת ההצעות של החברה וכתב בו שהפסקות הסיגריה יוצרות בעיות. החברה ממוקמת בקומה ה-29 במגדל משרדים יוקרתי, וכדי לעשן, העובדים צריכים לרדת לקומת המרתף. בחברה בדקו ומצאו שהטיול הזה למטה ובחזרה למעלה, ביחד עם עישון הסיגריה, אורך כ-15 דקות, המון זמן במונחי עבודה, בטח כאשר כל מעשן לוקח כמה כאלה במהלך היום.

credit: pixabay

אחרי שערכו חישובים ובדיקות, החליטו קברניטי החברה ובראשם המנכ”ל טקאו אסוקה (בתמונה) להעניק לעובדים הלא מעשנים את ימי החופש הנוספים, מתוך מטרה לפצות אותם מצד אחדuלעודד את העובדים המעשנים להפסיק לעשן ולהרוויח ימי חופש מהצד השני.

על פי דברים שסיפר המנכ”ל לאתר הטלגרף הבריטי, מעל רבע מעובדי החברה, המונה 120 עובדים, כבר ניצלו ימי חופש שקיבלו בזכות המדיניות החדשה שהחלה לפעול בספטמבר. בנוסף, 4 אנשים הכריזו כי הם מפסיקים לעשן בעבודה כדי לזכות בימי החופש – נתון נאה לכל הדעות.

מדובר ללא ספק האחת ההחלטות היותר חכמות שחברה כלשהי קיבלה בכל הנוגע לעישון במקום העבודה, ובהחלט יהיה נחמד לראות עוד חברות, וגם כאלה ישראליות, עולות על הרכבת הזאת ופועלות גם הן באותה הצורה.

לייק לפטריה בפייסבוק