012 מציגה: שוויון זכויות בין חדשים למשומשים

מי מאיתנו לא נתקל במצב שבו שילמנו על מוצר או שירות שרכשנו מחיר מסויים ולמחרת המחיר צנח?

המצב הזה כשבבוקר אחד פתאום אנחנו מבינים ששילמנו מחיר מופקע שסיבסד הרבה לקוחות אחרים שמשלמים מחיר חלקי, מתסכל בצורה יוצאת דופן. התופעה הזו היא רעה חולה שמצליחה להיות מוסווית במקרים רבים כ”צעד לקראת הצרכן”, הרי אותם חברות גדולות בסופו של דבר מוזילות את המחירים, אבל אף אחד לא מדבר על אותם צרכנים שנתקעים בעל כורחם ונאלצים לשלם את מלוא המחיר הקודם ללא אפשרות לשנות את תנאי העסקה שלהם.

בתוך כל בלגאן המחירים המתסכל הזה בולטות שתי חברות שיצאו בקמפיינים ברוח שונה ומרעננת אחרי הורדת המחירים שהונהגה אצל כל אחת מהן – “פיאט” ו-“012 מובייל”.

יצרנית הרכב האיטלקית יצאה בקמפיין בשווי שני מיליון שקלים שבישר על צניחה במחירי הפיאט 500 ב-20,000 שקלים. בפרסומים השונים פיאט אף התחייבה להשיב את ההפרש לכל הרוכשים האחרונים שרכשו במחיר הקודם וטרם קיבלו את רכבם.

במקביל, חברת הסלולר 012 מובייל שחררה לרשת שרוטון שמבשר על גישה חדשה לגמרי – אין מקום לאפלייה בין לקוחות ותיקים ללקוחות חדשים. גם כאן מדובר בגישה חדשה, מרעננת ומבורכת שמדברת עם הלקוחות בגובה העיניים, בצורה שקופה וכנה ולא מתעלמת מלקוחות ותיקים תוך מתן התחושה המוכרת ש”בשבילנו אתה בסך הכל כרטיס אשראי אנושי”.

בתקופה האחרונה ענפים רבים בשוק הישראלי עברו שינויים שמיטיבים עם הצרכנים, מהוזלות מחיר דראסטיות ועד התובנה המבורכת שהלקוחות הם אנחנו, כל אחד מאיתנו, בשר ודם. אם יותר חברות ישכילו לשמור ולדאוג ללקוחות הותיקים שלהן ולא רק לצוד לקוחות חדשים – רק כך יוכלו לגרום ללקוחות שלהן, לנו, להיות נאמנים למותג. לא נותר אלא לקוות שהדגש החדש על הלקוחות הקיימים – כפי שבא לידי ביטוי בקמפיינים של פיאט ו-012 מובייל – אינם מהלכים חד פעמיים אלא מצביעים על שינוי מגמה מבורך.

012 לקוח משומש

לייק לפטריה בפייסבוק