פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עוצרים את האלימות במשפחה עם הטלפון הנייד

במיוחד בישראל, אם יכולנו למנוע מקרה אלימות המתרחש לנגד עיננו בלחיצת כפתור אחת בסמארטפון שלנו, זה היה נהדר וסביר שהיה מונע מקרים רבים מסוג זה מלהתפתח למקרי רצח ומוות. לצערנו, הטכנולוגיה עדין לא מסוגלת לשלוט במוחותיהם של אנשים. ארגון NCDV, ארגון הלאומי למניעת אלימות במשפחה בבריטניה, השיק בשבוע שעבר קמפיין שלטי חוצות מקורי וחדש, כדי לעודד את המועדות לפעול נגד אלימות משפחה.

מבסגרת הקמפיין, הוצב בתחנת רכבת באנגליה מסך חוצות ענק, ובו הוקרן לפתע סרטון המציג גבר צועק על בחורה, תוך שהוא מנפנף בידיו, כמה שנראה כמקרה קלאסי של אלימות מילולית אשר יכולה להפוך בקלות לאלימות פיסית. באמצעות כיתוב שהופיע לצד הסרטון התבקשו העוברים והשבים למנוע את מקרה האלימות על ידי הזזת הגבר מהאישה באמצעות הסמאטפון שלהם בכתובת שהופיעה על המסך. כניסה לאתר המובייל המיוחד  http://www.ncdv.org.uk/stop אפשרה לגולשים לגרור את הבחור האלים ימינה, ובמקביל, הפעולה התבצעה גם על המסך הענק. כך נגרר הגבר האלים ממסך למסך, הרחק מהאישה, תוך כדי שהכיתוב על המסכים קורא לאנשים להודיע לארגון על מקרי אלימות, כדי שזה יוכל להתערב ולעזור לקרבן להתלונן.

כבני אדם החיים את חייהם, תמיד נוח לנו להישאר בעמדה הפאסיבית ולא לעשות דבר. הקמפיין הזה נועד  כדי להראות לקהל בבריטניה כמה פשוט לעזור, ואיך פעולה אחת פשוטה יכולה לשנות חיים של בנאדם אחר. רק לא לשתוק. ניתן להתווכח על המסר שמעביר הקמפיין הזה לפיו הגבר הוא האלים והנורא והאישה היא הקרבן המסכן, אך אם נתעלם לרגע מהנקודה הזאת, מדובר בקמפיין מקורי ולא רע, על אף שככל הנראה לא יזכה למליוני צפיות, כי הוא לא מספיק "מרגש". צפו בסרטון, ושתפו אם זה חשוב לכם.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...