11 תופעות מסתוריות ומפתיעות שהמדענים עדין לא מצאו להן תשובה

אז נכון שהמדענים והחוקרים לא מפסיקים בכל יום לגלות דברים חדשים, לרפא מחלות ולהמציא חידושים פורצי דרך, אבל עדיין יש כמה שאלות בסיסיות שגם טובי המוחות לא הצליחו לענות עליהן. למשל, למה יש לבני אדם סוגי דם שונים? וכמה כוכבים יש במערכת השמש? אז הנה 11 שאלות כאלה יחד עם הדבר הכי קרוב לתשובה שאפשר למצוא.

איך חתולים עושים פרררר?

זה די בסיסי שחתולים מגרגרים כשהם מבסוטים, אבל הדרך שבה הם מפיקים את הקול הזה היא עדיין תעלומה. מדענים אומרים שחתולים מגרגרים באמצעות מיתרי הקול שלהם ושהתדרים האלה מגבירים ריבוי ומפחיתים כאב. זאת הסיבה שהם מגרגרים גם כשהם מתוחים או חולים.

מאיפה חלק מהיצורים הגיעו?

להרבה יצורים על פני הכדור הזה אין אבות קדמונים. אף אחד לא יודע מתי הדו חיים התפתחו מהדגים כי לבעלי החיים שחיים על פני האדמה כבר היו רגליים וראשים מפותחים. כמו כן, דינוזאורים נעלמו לפני 65 מיליון שנה ובאותו הזמן, מינים של יונקים הופיעו פתאום משום מקום.

האם לפרות יש מצפן?

מדענים בדקו אלפי פרות שמלחכות עשב וגילו דבר מוזר: 70% מהפרות מפנות את הראש לכיוון צפון או דרום כשהן אוכלות או שותות. זה קרה עם פרות בכל היבשות, בלי קשר לתוואי השטח, מזג האוויר וגורמים אחרים.

מה הקטע עם הגשם מג'לטין?

תופעה מוזרה התרחשה באוקוויל, וושינגטון באוגוסט 1994. במקום גשם, חומר במרקם ג'לי ירד מהשמיים. למחרת, רבים מהתושבים סבלו ממה שנראה כמו סימפטומים של שפעת. מדענים שבדקו את החומר המוזר גילו בו שני סוגים של חיידקים, שאחד מהם מגיע ממערכת העיכול. למרות הכל, לא הצליחו למצוא קשר בין החיידקים למחלה.

מהו החומר האפל?

בערך 27% מהיקום הוא למעשה חומר אפל. החומר הזה לא מקיים אינטרקציות אלקטרומגנטיות, אז בלתי אפשרי לזהות אותו. התאוריות על קיומו של החומר התחילו להתפתח לפני 60 שנה, אבל עד היום לא נמצאו עדויות לקיומו.

כמה כוכבים יש במערכת השמש?

מאז שפלוטו כבר לא נחשב כוכב לכת, מאמינים שיש במערכת 8 כוכבים כאלה. מדענים גילו באזור חגורת קויפר אובייקטים שהם אפילו יותר גדולים מפלוטו. הם גם גילו שטח גדול וריק בחגורת קויפר – כוכב בגודל כדור הארץ משך את כל הכוכבים מהחגורה עצמה.

למה אנשים הם ימנים או שמאליים?

הרוב המוחלט של בני האדם ימניים ורק למיעוט יש יד שמאל דומיננטית. אז כן, לגנטיקה יש השפעה כאן, אבל הגנום שאחראי על שמאליות טרם זוהה. גם הסביבה משפיעה, כשילד שמאלי נאלץ לכתוב עם יד ימין, הוא עלול להפוך בסופו של דבר לימני.

למה המגפאונה נכחדה?

חיות ענקיות, המוכרות בשם מגפאונה, נכחדו לפני 10,000 שנה. חלק סבורים שהיו אלו שינויי האקלים שחיסלו אותם. לפי תאוריה אחרת, הם מתו מרעב. מדענים באלסקה גילו חיות ענק שהשתמרו והקיבה שלהם מלאה בירק שלא עוכל.

למה אנחנו חולמים?

חלק טוענים שחלומות הם תמונות רנדומליות וגלי מוח, אחרים חושבים שאלו רצונות מודחקים או בעיות לא פתורות. מדענים מאמינים שחלומות מסמלות משהו שמתחבא עמוק במוח האדם, אבל לא יודעים בדיוק מה.

מאיפה מגיעים "רעשי החלל"?

בזמן שחקרו כוכבים בשנת 2006, מדענים שמו לב שהם שומעים רעש מוזר. למרות שצליל לא יכול לעבור בחלל, גלי רדיו כן. אבל מאיפה הם מגיעים? זה לא ברור, אבל חוקרים יודעים לומר שהם לא שייכים לאף כוכב.

בשביל מה יש סוגי דם שונים?

לסוגי דם שונים יש אנטיגנים שונים בתאי הדם. מדובר בסימנים של נוגדנים שמשמידים תאים זרים בגוף. אבל מדענים עדיין לא יודעים להסביר למה הם שונים בכל סוג דם. יש טענה שזה קשור למחלות ולמערכת החיסון. אנשים עם סוג דם B  יותר רגישים לאי קולי ואנשים עם סוג דם O בסיכון נמוך יותר למות ממלריה.

לייק לפטריה בפייסבוק