פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

המקומות שחייבים לבקר בדרום אמריקה

דרום אמריקה היא יבשת עצומה ופלאית שחובקת עולם ומלואו בין גבולותיה: טבע מופלא ונדיר ברבגוניותו ומיוחדותו, ערים מודרניות לצד ערים היסטוריות המנציחות תרבויות עתיקות, נופים בלתי נתפסים ביופיים, פלאי טבע ועוד.

אז כמובן שאי אפשר לראות ולחוות את כל המקומות הללו בטיול בן שבועיים או חודש – בין אם זה טיול מאורגן לדרום אמריקה, ובין אם טיול עצמאי עם משפחה או חברים. עם זאת יש מקומות שאסור לוותר עליהם כי הם ה-MUST של היבשת. ליקטנו עבורכם חמישייה מובילה שבעינינו שום דבר לא ישווה לה.

קרדיט: pexels.com

מאצ'ו פיצ'ו בפרו – העיר הקדומה והמהיבה

מאצ'ו פיצו' היא עיר פרה-קולומביאנית קדומה ומסתורית המהווה את אחד מסמליה העיקריים של תרבות האינקה. העיר ההיסטורית הממוקמת בלב הרי האנדים, אמנם ננטשה עם קריסתה של אימפריית האינקה בעקבות הכיבוש הספרדי, אך שלא כמו ערי אינקה אחרות – היא נותרה על תילה ולא נהרסה. שנים על גבי שנים מאצ'ו פיצ'ו הייתה מכוסה על ידי ג'ונגל עבות ואיש לא תהה מה עלה בגורלה. בשנת 1911, ארכיאולוג בשם בינגהאם פרסם ספר על המקום והחייה מחדש את ההתעניינות בעיר. כיום מדובר באתר ארכיאולוגי מהידועים והמרתקים בתבל, שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. האתר בנוי על טרסות ואפשר לזהות בו מבנים מאבנים גדולות, אתרי פולחן, אחוזת קבר, מקדש ועוד. מטיילים רבים מגיעים אל מאצ'ו פיצ'ו בטרק בן מספר ימים העובר במסלול הטרקים הפופולרי "דרך האינקה".

מפלי האיגואסו בארגנטינה וברזיל – מפגן של עוצמה ויופי

יש אינספור מפלים מרשימים ברחבי העולם, בדרום אמריקה, בברזיל ובארגנטינה, אבל אין כמו מפלי האיגואסו. פלא הטבע הנדיר הזה, הנפרש בין ארגנטינה לברזיל,  מורכב מכ-275 מפלים השוצפים לאורך 4 ק"מ בגובה ממוצע של כ-80 מטרים. מי המפלים ניתכים אל התהום במלוא עוצמתם ב-2 מדרגות. ייחודם של מפלי האיגואסו נובע מהשילוב בין היופי הטבעי המקיף אותם בדמותם של יערות גשם ירוקים אינסופיים, לבין כמויות המים האדירות הניתזות אל קרקעית התהום, שם הן מתנפצות לרסס טיפות שנצבע בקשתות צבעוניות על ידי קרני השמש. היערות סבוכי הצמחייה יוצרים קשתות וערפל, המהווים תפאורה מדהימה לאינספור בעלי הכנף והפרפרים הצבעוניים החגים מעל. מי שחזה ביופי הזה, ינצור אותו בליבו לתמיד.

הפארק הלאומי טורס דל פיינה בצ'ילה – הקסם של פטגוניה

שמורת טורס דל פיינה השוכנת בפטגוניה הצ'יליאנית הינה אחד המקומות היפים ביותר בדרום אמריקה. השמורה מציגה לראווה את מלוא יופייה והדרה של פטגוניה. הפארק היפהפה משתרע על פני שטח בן כ-2,400 קמ"ר, שאוצר בתוכו מכמני טבע מופלאים: צוקי גרניט מרשימים שזיכו את הפארק בשמו, קרחונים עצומים, יערות מוריקים, נהרות זורמים בשצף ואגמי טורקיז שובי עין. המטיילים בין שבילי הפארק הנחלקים לרמות קושי שונות, יפגשו על רקע הנופים הקסומים גם בעלי חיים מרתקים כדוגמת הגואנקו (סוג של למה), איילים, קונדורים, פלמינגו ועוד.

סאלאר דה אויוני בבוליביה – מדבר המלח הגדול בתבל

10,582 קמ"ר – זהו שטחו של מדבר המלח הגדול ביותר בעולם, סאלאר דה אויוני, השוכן בחלקה הדרום מערבי של בוליביה. כ-10 מטרים – זהו עומקו של המלח המרכיב את השכבה העליונה של מדבר מיוחד זה. בעונה הגשומה, מתרחשת במדבר המלח אחת התופעות הפלאיות בעולם. זה קורה כשמרחבי המדבר האינסופיים מתכסים בשכבת מים חלקה שהופכת למראת ענק בה משתקפים השמיים וההרים. סאלאר דה אויוני חובק בין מרחביו  טבע מהמם עטור הרים, מעיינות חמים, גייזרים ולגונות צבעוניות להפליא. הבולטות בהן הינן לגונה קולורדה  – האגם האדום שגווניו מתחלפים על פי קרני השמש הנשברות אליו,  ולגונה ורדה –  האגם הירוק, המורכב מ-2 אגמים בגווני ירוק וטורקיז, הממוקמים בין הרי געש ומחוברים בתעלה צרה.

איי גלפגוס באקוודור – גן עדן לחובבי הטבע ובעלי החיים

איי גלפגוס הממוקמים מערבית  לאקוודור, הינם איים געשיים המפורסמים בעיקר בבעלי החיים הרבים והמגוונים המתגוררים בהם. חלק מבעלי החיים ייחודיים לאזור זה (אנדמיים) כדוגמת  צבי הגלפגוס – צבי היבשה הגדולים בעולם,  פינגווין גלפגוס – היחיד במינו באזור קו המשווה, וקורמורן גלפגוס – היחידי שאין לו יכולת תעופה. בעלי החיים במקום מאופיינים בממדיהם הגדולים, שכן בידודם של האיים והעדר הטורפים מאפשר להם לצמוח ולהתרבות ללא מתחרים על מקורות המזון. בנוסף, ניתן לצפות בהם מקרוב, שכן הם לא חוששים מבני אדם. אין עוד מקום בטבע שבו ניתן להתקרב כל כך לבעלי חיים. האיים ידועים גם באתרי הצלילה המרהיבים המצויים בשטחם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...