פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

YES I DO – כל הסיבות לומר כן למשכנתא

בלכסיקון של הישראלי הממוצע, אין הרבה מילים מאיימות יותר מ”משכנתא”. בחשיבה שרבים מאיתנו חולקים, משכנתאות נתפסות כהתחייבויות לטווח ארוך מאוד. כאלה שדורשות מאיתנו השקעה כלכלית עצומה, ומשעבדות אותנו לבנק לאורך שנים רבות, עד שנסיים לשלם אותן. למרות שעל הנייר הדברים הללו נכונים, הם ממש לא מציגים את התמונה המלאה. משכנתאות הן כלי מצוין שמאפשר לנו להשיג מטרות שקשה מאוד להשיג בלעדיהן – וחשוב לדעת למה דווקא לומר להן כן.

בחסות לאומי

Credit: Pixabay

מפחדים מהמשכנתא? אתם לא לבד

המציאות הכלכלית בישראל היא לעתים קרובות מורכבת למדי. התחושה של רבים מאיתנו היא שאנחנו מרוויחים מעט מדי ומוציאים יותר מדי, והחלום שלנו לקנות בית משל עצמנו נראה דמיוני למדי. הדבר נכון במיוחד שכשעולה המושג “משכנתא” – אותה הלוואה ארוכת טווח בה אנחנו משעבדים את הנכס לבנק עד סיום התשלומים, ומשלמים באופן חודשי וקבוע לאורך שנים רבות. החל מהשגת ההון הראשוני הנדרש, וכלה במחויבות ארוכת הטווח, ישראלים רבים חוששים מתהליך לקיחת המשכנתא, ולא מבינים את היתרונות העצומים שהתהליך הזה מעניק ומאפשר. אז למה כדאי להגיד “כן” למשכנתא? הסיבות לכך לא מועטות כלל.

משכנתא היא הדרך היעילה וברת ההשגה ביותר להשיג בית

הטיעון החשוב ביותר בעד משכנתא הוא גם השורה התחתונה של התהליך – בסופו של דבר, לרכוש בית בישראל בלי משכנתא זה כמעט בלתי אפשרי. אם החלום שלכם הוא להקים בית ומשפחה, ואתם מעוניינים בנכס משל עצמכם, ככל הנראה תתקשו מאוד לעשות זאת בלי משכנתא, שההון העצמי הנדרש עבורה נע בין 25 ל-50 אחוזים מהערך של הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש. למרות שמדובר בהתחייבות ארוכה ובתהליך שצריך לבצע בזהירות – זהו מהלך נדרש ואפילו יחסית מתחשב בדרך לבית שעליו חלמתם.

משכנתא היא פתרון מצוין נגד חוסר יציבות

תשלומי משכנתא חודשיים מחייבים אותנו לחיות בצורה מסודרת. אם תחשבו על זה, גם בעבר היו לכם תשלומים חודשיים רבים, ובראשם שכר הדירה, שאותו למעשה מחליפים תשלומי המשכנתא. אותם תשלומים קבועים, שהפריסה הארוכה שלהם גם יכולה להפוך אותם לנמוכים יותר משכר דירה ממוצע באזורכם, מאפשרים לכם לעבוד במסגרת תקציבית קבועה ולחשב את ההכנסות וההוצאות שלכם סביבם. מי שמחפש לעשות “סדר בבלאגן” הכלכלי שלו, ימצא את תשלומי המשכנתא כעוגן שמסייע בכך. חשוב לציין ששימוש בכלי כמו מחשבון משכנתא הינו הכרחי בתהליך לקיחת המשכנתא, וזאת על מנת לוודא שהתשלומים החודשיים אכן מתאימים למסגרת שנחוצה לכם.

תשלומי המשכנתא יכולים להתאים לשלבים שונים בחיים

למשכנתאות שונות יש מסלולי החזר שונים. ניתן ליצור מסלולים בהם ככל שנתבגר ונתקדם מקצועית וכלכלית, כך גם תשלומי המשכנתא יגדלו – כך שבשלב ההתחלתי הם יהיו קטנים יותר ויתאימו יותר ליכולות שלנו. מאידך, אם נעדיף לעשות ההיפך, ולשלם פחות ככל שנתבגר, בשביל “לשחרר” אותנו כלכלית – גם את זה בהחלט ניתן לסדר. יחסית למחויבות חודשית קבועה ומפחידה כל כך, אפשר להגיד שתשלומי המשכנתא יכולים להיות גמישים ומתחשבים למדי.

שוק המשכנתא תחרותי – ותחרות יוצרת הזדמנויות

שוק המשכנתאות הישראלי הוא שוק כלכלי תחרותי ביותר. הבנקים הגדולים מתחרים ביניהם על לקוחות חדשים, ומציעים תנאים אטרקטיביים למדי עבור זוגות ומשפחות צעירות. כמו עם כל תחרות אחרת, עבור הצרכנים מדובר בהזדמנות. לפיכך, אם תהיו חרוצים ותשוו בין משכנתאות בצורה מדויקת, עד שתגיעו להצעה האטרקטיבית ביותר עבורכם – תוכלו להבטיח שהמשכנתא תהיה הרבה פחות מאיימת והרבה יותר מתאימה לצרכיכם. אל תפספסו את ההזדמנות הזאת, הנקרית בדרך לבית שלכם.

 

כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...