ביטוח משכנתא: 5 דברים שחשוב לדעת

שומעים הרבה על המושג “ביטוח משכנתא” אבל לא לגמרי מבינים מה זה? סקרנים לדעת מה משפיע על מחיר הביטוח שתשלמו אם תיקחו הלוואה גדולה מהבנק? קבלו 5 דברים שיגרמו לכם להרגיש כמו אנשים רציניים

כל בנק מחייב נוטלי משכנתאות לרכוש ביטוח משכנתא למקרה שבו הם לא יוכלו לעמוד בהחזרי התשלום. הביטוח עצמו כולל ביטוח חיים וביטוח מבנה והוא משפיע בצורה דרמטית על גובה ההוצאות החודשיות. הבעיה היא שרוב האנשים הצעירים לא לגמרי מבינים מה זה הביטוח הזה, או איך הוא עומד להשפיע גם עליהם כנוטלי הלוואות משכנתא בעתיד הקרוב והרחוק.

בדיוק בגלל זה הכנו לכם מדריך מסודר עם 5 דברים שחשוב לדעת על ביטוח משכנתא:

המצב הרפואי שלכם משפיע על הפרמיה שתשלמו

חברת ביטוח קובעת כמה תשלמו על הפוליסה לפי מידת הסיכון שהיא נוטלת על עצמה. ככל שהסיכון גבוה יותר, כך המחיר מזנק כלפי מעלה. זו הסיבה בגללה גברים שמעשנים משלמים 20%-80% יותר על פוליסת ביטוח חיים בהשוואה לנשים לא מעשנות. בקיצור, המצב הרפואי שלכם משפיע על הפרמיה שתשלמו וכדאי שתתחילו מעכשיו לדאוג לעצמכם.

פוליסת ביטוח דירה היא “תקנית”

משרד האוצר קובע פוליסת ביטוח דירה “תקנית” והמשמעות היא תנאים בסיסיים זהים בכל חברות הביטוח. במילים אחרות, חברת ביטוח רשאית לשנות את המרכיב של ביטוח דירה בביטוח משכנתא לטובתכם בלבד ואסור לה לגרוע כיסויים והטבות מהפוליסה התקנית.

כדי לקבל משכנתא תצטרכו לעבור תהליך חיתום

המחיר המדויק של דמי הביטוח נקבע לאחר תהליך חיתום. התהליך כולל שאלות של חברת הביטוח לגבי מצבכם הבריאותי, כושר השתכרות, היסטוריית תביעות, גובה המשכנתא ביחס להון העצמי וכן הלאה. בעת החיתום חשוב לענות תשובות כנות כי תשובות לא מדויקות עלולות להקשות בהמשך על קבלת הפיצוי מחברת הביטוח.

אפשר להשתמש בחינם במחשבון של משרד האוצר

עוד כלי של משרד האוצר שכדאי להכיר הוא מחשבון ביטוחי משכנתא. באתר משרד האוצר תוכלו לא רק להשוות בין עלויות ביטוחים של חברות שונות, אלא גם לקבל מידע על מדדי השירות. לפי נתוני המשרד, נכון להיום למשל הכי זול ומשתלם לרכוש ביטוח משכנתא מחברת AIG. השימוש המחשבון הוא בחינם וללא התחייבות מצד הגולשים.

הביטוח גדל יחד איתכם

הלוואת משכנתא מוחזרת לאורך השנים ולכן גם מצטמצמת בצורה הדרגתית. המשמעות מבחינת הביטוח היא שהפוליסה אמורה להשתנות יחד איתכם, וכך גם דמי הפרמיה. כדאי לוודא שסכום הביטוח אכן תואם את סכום ההחזר שנותר לאורך חיי המשכנתא ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה או התלבטות. מעבר לכך, יש מקרים בהם ניתן להתאים את השינוי בדמי הביטוח לשיטת ההחזר של המשכנתא ולחסוך מאות שקלים בשנה.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק