פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ערוץ 10 שוב שודד את הצופים בשעשועון החידות האינפנטילי Moon Time

לפני כחודש עלתה לשידור בערוץ 10 תכנית השעשועונים והחידות היומית החדשה Moon Time, כחלק מרצועת הלילה של הערוץ. חמש שנים לאחר שירדה סופית מהאויר התכנית הבזיונית "מצלצלים", מישהו בערוץ 10 הבין שרצועת הלילה 'מתה' מדי, והחליט להעלות מהמתים את תכנית החידונים שתפקידה העיקרי הוא בעיקר בשני מישורים – הראשון, מילוי שעות שידור מתות וחיסכון בכסף והשני והחשוב יותר, גזילת כספם של הצופים.

כאמור, התכנית הינה תכנית חידונים עבור הצופים בבית, בהנחייתה של מנחה צעירה בשם דניאלי, שכל מטרתה היא לקשקש בלי הרף ולנסות לשכנע את הצופים להתקשר למספר הטלפון של התכנית, בעלות מוגזמת לחלוטין כמובן, בכדי לנסות ולעלות לשידור ולפתור את החידות המופיעות על המסך, חידות בסגנון 'מצא את ההבדלים', 'מה הקשר בין התמונות' ושאר חידות שהן עלבון לאינטיליגנציה, והכל בנסיון נואש לזכות בפרס כספי מצטבר.

1

לפני 6 שנים, כשהתכנית עלתה לשידור בגלגול הקודם שלה תחת השם "מצלצלים", היא עוררה את זעם הציבור ותלונות רבות על גזילת כסף מהצופים ובעיקר מבני נוער הוטחו ברשות השניה. "מצלצלים" שרדה כשנה וחצי, וגררה אחריה גם את ערוץ 2 עם התכנית "צלצול הכסף".

ההחלטה של ערוץ 10 להחזיר את התכנית הזאת היא לא פחות משערורייה, והעובדה שעד כה חזרתה לאויר עברה בשקט יחסי מעוררת פליאה שכן מדובר במכונת כסף חסרת שליטה, הגורמת לצופים לבזבז המון כסף על הנסיון לזכות בפרס כספי, כשמראש הסיכויים הם נמוכים עד אפסיים. אז מה כל כך גרוע? הכל. הנה חמש סיבות להורדה מידית של התכנית מהמסך.

השוד: בתחילת השידור מסבירה המנחה (הדיי מרגיזה) את הכללים והחוקים של המשחק. כצפוי, לא כל אחד יכול לעלות לשידור ולכן השיחה הראשונית של הצופים מובילה אותם ל"משחק מקדים" בו הם מתבקשים לענות על שאלת ידע טלפונית מהר ככל הניתן, כשרק העונה המהיר יעלה לשידור בכל מספר דקות. ומהי עלות השיחה? טוב ששאלתם. 6 שקלים (!!!) בתוספת זמן אויר.

חטא על פשע: ואם לא דיי בעלות הגבוהה, המנחה מפצירה בצופים לנסות שוב ושוב במידה ולא הצילחו להיות הכי מהירים, ובכך לשפר את הסיכוי שלהם לעלות לשידור. אפקט ההתמכרות משחק גם הוא תפקיד חשוב וצופים מסויימים עלולים לאבד עשרות עד מאות שקלים בערב בלי לשים לב, בנסיונות חוזרים להיות המהירים ביותר.

3

ילדים ובני נוער: התכנית מלווה בכתוביות האוסרות על השתתפות מי שטרם מלאו לו 18 וגם המנחה חוזרת ומבקשת מילדים ובני נוער שלא להתקשר, אולם בד בבד מבקשת מהם לקרוא לאח או לאחות הגדולה, שיתקשרו בשבילם. כמובן, ילד בן 12 עשוי להסיק שאחותו הגדולה בת ה-17 יכולה להתקשר בשמו. בנוסף, אין באמת מגבלה אמיתית על העניין. אם בסופו של דבר, ילד או נער צעיר אוחז במכשיר סלולארי ומחליט להתקשר, אף אחד לא יחזיר לו את הכסף. עם כל הכבוד לאזהרות ולהפצרות, החוק הזה פרוץ לחלוטין והורים רבים עשויים למצוא שחשבון הסלולארי של ילדיהם התנפח מאוד.

עידכון:
סרטון קצר שאחד הגולשים העביר לנו – בן כמה נשמע לכם הילד שעלו לשידור ?

השקר: ושוב בעניין השתתפות ילדים ובני נוער. למרות האיסור הגורף, שימו לב לעיתוי המפתיע של עליית התכנית לאויר – תחילת החופש הגדול. כמובן, השתתפות ילדים ובני נוער אסורה אבל היי, מישהו בהפקת התכנית יכול להתחבר למכונת אמת ולהצהיר כי הקשר בין החופש הגדול לעליית התכנית מקרי בהחלט? לא הייתי מהמר על כך. בהפקת התכנית יודעים שילדים יתקשרו, ויודעים שקופת הערוץ תתעשר בעוד כמה שקלים. הימור בטוח, וכולם יוצאים מרוויחים. כלומר, אם כולם זה ערוץ 10.

מון טיים ערוץ 10
צילום: Shay Atik

מתחת לרדאר: במהלך השידור מציינת המנחה כי אפשר לקבל רמזים וטיפים גם באתר האינטרנט של ערוץ 10. הנה אתגר בשבילכם. כנסו לאתר ערוץ 10 ונסו למצוא ולו רבע איזכור על התכנית moon time. אני ניסיתי לפחות חמש פעמים ולא הצלחתי להגיע לעמוד התכנית בצורה ישירה, שאינה דרך חיפוש בגוגל. בעמוד התכנית מופיע תקנון התכנית המפורט, אך כאמור, אם תנסו למצוא את התכנית ברשימת התכניות של הערוץ, או בעמוד הראשי של נענע 10, לא תצליחו, כך שבערוץ 10 עושים הכל כדי שלא תקראו אותו. תקראו לי קונספירטור, אבל יש לי הרגשה שלא מדובר בטעות אנוש.

מגיע לנו יותר: התכנית "מון טיים" היא עלבון לאינטיליגנציה. המנחה הקופצנית לא מפסיקה לקשקש ולהעביר זמן במילים חסרות תוכן, חופרת למוות בצורה מביכה ומוצאת זמן אפילו לצחוק על עצמה ועל משיכת הזמן המיותרות. הפרסים הכספיים לא שווים את המאמץ ובסופו של דבר אפשר לומר שהיינו מתפשרים אפילו על שידורים חוזרים של "נשות הטייסים". אמנם מדובר ברצועה לילית, אף יש גבול לכל תעלול. העובדה שתכנית כזאת מאושרת לשידור היא פשוט פשע

יש שיטענו כי אם אנשים מספיק טיפשים כדי להתקשר זו בעיה שלהם. שטויות. זאת עדין לא סיבה מספיק טובה לתת לזה לקרות. אז נכון, התכנית הזו אמנם משודרת בלפחות 50 מדינות נוספות בעולם, כפורמט טלויזיוני מוכר הנקרא Call TV, אבל אם כולם קופצים מהגג, זה אומר שגם ערוץ 10 חייב?

לסיכום, אם ממש משעמם לכם בשעות הלילה המאוחרות וממש בא לכם לפתור חידות, פתחו ספר תשחצים, שחור ופתור, או איזה סודוקו טוב. גם לא יעלה לכם כסף, וגם יחסוך לכם ריקבון מתקדם באיזור המוח.

עידכון:
ואם כל זה לא מספיק, סרטון ממש קצר שאחד הגולשים העביר לנו – בן כמה נשמע לכם הילד שעלו לשידור ?

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...