פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הקופים האלו היו משוכנעים שהחבר החדש שלהם מת וזה הדבר המדהים שהם עשו בתגובה

לא חשוב איפה אתם עומדים בדיון של “אבולוציה – היה או לא היה?”, בין אם אתם חושבים שיש קשר הדוק בינינו לבין הקופים או משוכנעים לחלוטין שמדובר בהמצאה זדונית – יש סיכוי לא רע שאחרי שתראו את הסרטון הזה יהיה לכם קשה מאד להכחיש שהיצורים השעירים שחיים על עצים דווקא די דומים לנו בהתנהגות.

הקטע הזה לקוח מתוך סדרה של ה-BBC שנקראת “מרגל בטבע”. תכנית שבה נשלח רובוט חמוש במצלמות המעוצב בצורת גור לחיות בחברת חיות בטבע, כאילו הוא אחד משלהם. התוצאה די מרתקת ומספקת הצצה נדירה לחיים של חיות שאנחנו רגילים לראות רק מרחוק. בכל מקרה, הפעם זה היה תורם של קופי הלנגור לפגוש את הרובוט של הביביסי.

קופים

בהתחלה הקופים החברותיים סקרנים לגבי היצור החדש והם מנסים ליצור איתו קשר. לאחר מכן הם כבר מחליטים להכניס אותו למשפחה ואחד מהם לא מחכה הרבה וכבר מתחיל לעשות לו בייביסיטינג. הוא מחזיק אותו בידיו ואז קורה האסון: הרובוט נופל מהעץ והקופים כולם משוכנעים שהגור החדש מת.

התגובה שלהם היא לא פחות ממדהימה ומפתיעה. הם מיד מתמלאים בצער, כאב ובאופן כללי באבל, כאילו מדובר באחד מהגורים שלהם ולא בבובה חסרת תנועה שהם פגשו לפני זמן קצר. הקופים שומרים על הגופה ומנחמים אחד את השני בחיבוקים.

גם אם אתם לא חובבי קופים גדולים, חייבים להודות שמדובר בקטע מרתק. גם כי נדיר שיוצא לנו בני האדם לקבל כזאת הצצה לחיים של חיות בטבע, אבל בעיקר כי ההתנהגות שלהם כל כך אנושית וכל כך מוכרת לנו – שזה ממש מרגש לראות.

באמצעות: gizmodo

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...