פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מדענים בדקו איך אתם משפיעים על אורך החיים של ההורים שלכם וזה מה שהם גילו

זה אולי נשמע כמו מזימה של ההורים שלכם שמנסים לגרום לכם לבוא לארוחת צהריים בשבת, אבל למעשה מדובר בממצא מדעי אמיתי לגמרי ואתם הולכים לקרוא עליו עכשיו. למה? כדי שתוכלו לדבר על זה בארוחת צהריים בשבת, אצל ההורים או אצל סבא וסבתא (או בעצם, אצלכם. תארחו קצת, מה קרה?). לפי מחקר של אוניברסיטת קליפורניה, מבוגרים בודדים שזוכים לפחות ביקורים ממשפחה וחברים… איך נאמר זאת בצורה הכי פשוטה? מתים מהר יותר.

במחקר נבדקו 1600 מבוגרים שגילם הממוצע הוא 71. המשתתפים התבקשו להגדיר את רמת הבדידות שלהם באמצעות שאלון, וזהו. לא נאספו נתונים על מצבם הסוציו אקונומי או הבריאותי, רק אם הם מוקפים או לא במשפחה וחברים.

במשך 6 שנים החוקרים עקבו אחרי הנבדקים וגילו שמבין אלו שחיו חיי חברה מלאים יותר, 14% הלכו לעולמם. בקרב אלו שהיו בודדים יותר, המספר כבר עלה ל23%. המשמעות די ברורה, מי שחייהם מלאים באנשים ובעיקר בחברתם של בני המשפחה שלהם, חיים יותר זמן.

חוץ ממוות, יש מחקרים שמראים שבדידות בגיל מבוגר גורמת גם ללחץ דם גבוה יותר, הרגלים לא בריאים (עישון, למשל) וגם שיטיון. ככה שאפשר לומר באופן מאד חד משמעי שבדידות אינה יפה לבריאות. הפתרון, חוץ מביקורים תכופים אצל ההורים ואצל סבא וסבתא, הוא גם לעודד אותם להיות בקשר עם חברים או ליצור חברויות חדשות – שזה משהו שאפשר לעשות בכל גיל, גם בגיל הזהב.

מוזמנים לקרוא את המחקר המלא כאן 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...