שגיאה 404: מצטערים, הילד שביקשת לא נמצא

אחד מדפי האינטרנט המוכרים ביותר לכל גולש ממוצע, הוא דף השגיאה 404, אותו דף מרגיש שמציג לנו הדפדפן כדי לדווח לנו על שגיאה, הנובעת לרוב מכניסה לדף אינטרנט לא קיים, או קישור שאינו מוביל לשום מקום. כל אתר יכול לקבוע בעצמו כיצד ייראה דף השגיאה שלו, אך לרוב מדובר בהודעה לקונית ולא יצירתית במיוחד המודיעה כי העמוד המבוקש לא נמצא בתוספת הכיתוב ‘שגיאה 404’.

בארגון האירופאי child focus, העוסק בניסיון לאתר ילדים נעדרים ברחבי אירופה, מנסים לנצל את כוחו הרבה של האינטרנט והמדיות החברתיות, כדי להגביר את הסיכוי לאתר נעדרים. לצורך כך הם משתמשים בטוויטר, פייסבוק ושאר המדיות הפופולאריות, ומנסים לרתום כמה שיותר אנשים למאמצי החיפוש באמצעות תמונות הנעדרים שהם מפיצים. על פי הארגון, ברחבי אירופה לבדה, הופכים מאות ילדים לנעדרים בכל יום בעקבות חטיפה, בריחה מהבית, ועוד שלל סיבות נוראיות.


לאחרונה, החלו בארגון בפרויקט מיוחד ויצירתי במיוחד. הארגון קורא לבעלי אתרי אינטרנט ברחבי אירופה להצטרף למיזם באתר NotFound.org, ולשלב באתריהם דף 404 מיוחד בו מופיע הכיתוב: “דף האינטרנט המבוקש לא נמצא, וכך גם הילד בתמונה”. בדף השגיאה מתפרסמות תמונות אקראיות של ילדים נעדרים מרחבי היבשת, עם פרטים שיכולים לסייע למצוא אותם. בכל יום נצפים מאות אלפי דפי שגיאה ברחבי היבשת וככל שיותר אתרים יצטרפו למיזם הנהדר הזה, כך יהיה קל יותר להפיץ את תמונות הנעדרים.

אז האם דפי 404 יהפכו לקרטוני החלב של האינטרנט? בינתיים עשרות אתרים כבר הצטרפו למיזם וגם אנחנו ביניהם, על אף שתי בעיות עיקריות. הראשונה: אנחנו לא באמת באירופה. השנייה, אנחנו לא באמת באירופה. בכל מקרה, מדובר במהלך מבריק ומקורי ונקווה שבעתיד גם נקבל עדכון את יעילותו. כך זה נראה אצלינו:

מוזמנים להקליק כאן כדי לצרף  גם את האתר שלכם למיזם ולפרסם את דף השגיאה בעמוד הפייסבוק שלנו.

לייק לפטריה בפייסבוק