פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 סיבות לכך שצריכה נכונה של קפסולות קפה יכולה לעזור לכם לרדת במשקל

על החשיבות המהותית של הקפה בחייהם של אנשים רבים כל כך אין עוררין. אינספור סוגים של מכונות קפה נמכרות, קפסולות קפה מבוקשות ומיובאות מחו"ל במסות גדולות ואפילו כאשר איננו בבית, אנו רוכשים את המשקה האהוב בבתי קפה וחנויות נוחות ומתענגים על הטעם והתחושות המגיעות איתו. עכשיו נמצא כי מלבד לטעמים והניחוחות המשכרים, לשתייה קבועה של  קפה יש גם אפקטים שמיטיבים עם בריאות האדם, כולל בכל הקשור להורדה במשקל. ויש לזה אפילו הסבר מדעי.

Credit: Pixabay

שיפור ביצועי אימונים ותפוקת לב

כולנו יודעים כי הדרך הטובה ביותר להפחית במשקל היא באמצעות שמירה על תזונה נכונה המשולבת בפעילות גופנית כלשהי. ובכן, מחקרים מצאו כי צריכת מנת קפה טרם אימון יכולה לשפר את תהליך ההרזיה אפילו עוד יותר, שכן הקפאין משפר בצורה משמעותית את יכולת הכיווץ של הלב וע"י כך זוכה המתאמן לשיפור ביצועים. למעשה, ספורטאים מקצועיים רבים מקפידים לצרוך את המשקה כחצי שעה לפני האימון ונשבעים לגבי יכולות הקפה לעזור להם בדרך להצטיינות ספורטיבית. למתאמן ה- "חובבן" צריכת הקפה פשוט תעזור להתאמן בצורה יותר אפקטיבית, כלומר, לגמוע יותר מרחקים בריצה או לשחות יותר זמן מבלי לחוש תשישות. בישראל וגם בעולם גובר השימוש במכונות קפסולות ביתיות להכנת קפה. הוכח כי השימוש במכונות אלה מספק קפה איכותי ובעל הערכים המתאימים לשיפור ביצועי האימונים.

פירוק שומנים ממצבורי השומן

בזמן אימון (או צום) הגוף בוחר במגוון רחב ביותר של אמצעים שישמשו כאנרגיה זמינה, בין היתר סוכרים ושומנים. קצב שחרור השומנים לדם קובע במידה רבה עד כמה נרד במשקל ונצמצם את נפח מצבורי השומן העיקשים הקיימים בגופינו (בטן, זרועות, ישבן, ירכיים). בהקשר זה נמצא כי לקפאין יכולת להגביר את קצב שחרור השומנים מתאי השומן הן בזמן מאמץ והן בזמן צום (קרי, בין הארוחות). באופן זה, כאשר ריכוז השומן בדם עולה, הוא פשוט הופך להיות היעד העיקרי לפירוק ע"י הגוף ומביא לירידה הדרגתית במשקל.

עלייה במטאבוליזם

מלבד קצב שחרור השומנים בדם שעולה בצריכת קפה, נמצא כי לקפאין יכולת להגביר את קצב חמצון ועיבוד חומרי הגלם וע"י כך להגביר את המטאבוליזם הבסיסי של הגוף ולהביא לירידה יעילה ומהירה במשקל. המנגנון עדיין אינו מובן לגמרי, אך התופעה נצפתה הן בחיות מעבדה והן בבני אדם ועל כן הפוטנציאל הגלום בקפה כבר מוכח למעשה, ורצוי לנצלו לשם הגברת קצב חילוף החומרים בגוף.

לחוש שבעים יותר

בוודאי תשמחו לגלות כי נמצא שצריכת קפה משפיעה באופן כמעט מיידי על מרכז השובע הממוקם במוח שלנו, באופן הגורם לנו לחוש שבעים יותר. זוהי הסיבה מדוע בבוקר לאחר שתיית הקפה תחושת הרעב נפסקת, למרות שמספר שעות רב לא אכלנו דבר. אפקט זה מהווה יתרון נוסף שיש לקפה על תהליך ההורדה במשקל. לכן, כאשר אתם חשים רעב בין הארוחות, צרכו מנת פרי ושתו כוס קפה. כל זאת במקום לנשנש ולחבל בקצב הירידה במשקל שתכננתם לחודש זה.

על מנת ליהנות מהאפקט המיטיב של הקפה על הירידה במשקל ולמקסמו כהלכה, חשוב לרכוש מכונות קפה איכותיות שיאפשרו לכם ליהנות מהמשקה שלכם בצורה הנוחה, הטעימה והבריאה ביותר. כיום תוכלו למצוא אפשרויות רבות להכנת קפה איכותי דוגמת קפסולות או פודים לקפה ואף פולי קפה איכותיים טחונים מראש – מה שנוח לכם, העיקר שתהיו מרוצים וחטובים.

ולסיכום- כולנו שותים אותו, מכורים אליו ולא מסוגלים להעביר בוקר, צהריים ואפילו ערב אחד בלעדיו. ישנם כאלה בינינו שאף חורגים ממכסת מספר הכוסות המומלצת ביום. ועדיין, בעוד ישנן התמכרויות שבהחלט אינן בריאות לגופינו, הרי שנמצא כי שתייה מתונה של קפה מציעה סגולות בריאותיות רבות. אז אם עוד לא השתכנעתם, מצאנו עבורכם קניון קפסולות (ומכונות קפה) שבהחלט ניתן למצוא שם, אם לא את הכול אז את רוב סוגי הקפסולות והמכונות הנפוצות בישראל – מינוטו.

לרוויה. minuto.co.il

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...