פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הבחור הזה יוצר קינוחים מטורפים עם עולמות מיניאטוריים מופלאים מסביבם

לא מאד מקובל או מנומס לשחק עם האוכל, וכשזה מגיע לקינוחים זה גם חסר כל הגיון: למה להפוך את האוכל לשעשוע כשאפשר להכניס אותו לפה? זאת שאלה מצוינת שכדאי להעביר הלאה לשף קונדיטור האיטלקי מתאו סטוצ'י.

כמו כל הקונדיטורים, גם סטוצ'י מכין מגוון רחב של עוגות ועוגיות שאף אחד לא יסרב להם – טרמיסו, קרמשניט, בראוניז, קאפקייקס, פחזניות ושאר פינוקים מושחתים. בניגוד לכל שאר הקונדיטורים, הוא מכין את כל אלה בגדלים מיניאטורים. האם זה בגלל שהוא דואג לדיאטה שלכם ומצפה שתסתפקו במנה קטנה של עוגה? ברור שלא. הקונדיטור האיטלקי משתמש בקינוחים הקטנטנים כדי לבנות סביבם עולם שלם: המאפין הוא הר שמטפסים עליו, הטרמיסו הוא אתר בניה והשוקולד שנוזל מתוך סופלה הוא נהר שיוצאים בו לרפטינג. ואת כל זה הוא בורא באמצעות קינוחים אמתיים וצעצועים בלבד.

"המראה של הקינוח לא פחות חשוב מהטעם שלו" מסביר השף האיטלקי שחוץ מידע בעולם הקינוחים, מגיע מצויד גם בסבלנות אינסופית. והסבלנות, אתם הרי יודעים, תמיד משתלמת. הקינוחים המושקעים והיצירתיים שסטוצ'י מכין זכו לפופולריות ולחשבון האינסטגרם שלו נוספו עוקבים רבים (ואנחנו מקווים שגם המאפיה שלו מפוצצות בלקוחות).

אז למרות שאין לנו איך לתת לכם לטעום, אתם מוזמנים להסתכל האמנות הקינוחים המטורפת הזאת:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...