מזל טוב לאלוהים: 50 הרגעים הגדולים של מייקל ג’ורדן

אתמול, בשבעה עשר לפברואר, חגג יום הולדת 50 מייקל ג’ורדן, אחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה ולדעת רבים, הכדורסלן הטוב ביותר שדרך אי פעם על מגרשי הכדורסל. שלל הישיגיו הגדולים של ג’ורדן כוללים זכייה בשש אליפויות NBA, 5 פעמים שחקן העונה, 14 הופעות במשחק האולסטאר וגם 2 זכיות במדליית זהב במשחקים האולימפיים.  כמובן שלא ציינו אינסוף הישגים ושיאים אישיים נוספים.

כדי לתמצת קריירה כל כך עשירה של שחקן כל כך גדול למספר מילים בודדות, מספיק לספר את הסיפור על אחד הרגעים הגדולים ביותר בקריירה של אגדת הכדורסל. שנת 1997, משחק מספר 5 בסדרת גמר ה-NBA, שיקאגו נגד יוטה. מייקל ג’ורדן סובל מ-39 מעלות חום ולמרות זאת מחליט להקריב הכל ולעלות למגרש מותש וחסר כוחות. כמובן, הסיטאציה לא הפריע לו לצבור 22 נקודות כבר בסוף המחצית, שהפכו ל-38 בסיום המשחק. חצי דקה לסיום, במצב של שוויון 85, ג’ורדן קיבל את הכדור על קו השלוש ותפר באדישות מוחלטת את אחת השלשות הגדולות בקריירה, שהביאה ניצחון לשיקאגו. ווינר בכל רמ”ח איבריו. אל הספסל חזר ג’ורדן בסיום המשחק בלווית סקוטי פיפן שתמך בכוכב שכבר לא היה מסוגל לעמוד על הרגליים.

כמובן, ישנם עוד עשרות סיפורים ורגעי ענק בקריירה של האיש, ולמזלנו, יש מי שאסף 50 מהרגעים הללו לקליפ אחד של 15 דקות, המציג את מצעד הרגעים הגדולים בקריירה של ג’ורדן (הסיפור שסיפרנו לכם קודם אגב, תפס את המקום הרביעי). אם אתם אוהבים ספוקט בכלל וכדורסל בפרט, בהחלט שווה להתענג על הסרטון הזה ולכמה רגעים לחזור ולהיזכר בשנות התשעים הגדולות של ה- NBA, ובמופע של איש אחד, שהפך להיות הספורטאי היחיד שזכה לכינוי “אלוהים”.


לייק לפטריה בפייסבוק