פרסומת מפוברקת, מפתיעה וגאונית למרצדס יצרה כאב ראש גדול ליצרנית המכוניות הגרמנית

כשמנהלי השיווק והפרסום של יצרנית המכוניות הגרמנית מרצדס התעוררו לפני שלושה ימים וגילו את הסרטון הבא שעלה לרשת ומוצג כפרסומת לחברה, סביר להניח שהם לא ממש אהבו את מה שהם ראו, וקיוו שסרטון הפרסומת המפוברק הזה לא ממש יצליח. לצערם, בתוך שלושה ימים הוא כבר זכה למעל חצי מליון צפיות, והם יכולים כעת להתנחם בקלישאה המוכרת על פיה “אין כזה דבר פרסום שלילי”.

אז על מה המהומה? אנחנו לא רוצים להרוס לכם את הפאנץ’, אז זו בדיוק הנקודה בה אתם מתבקשים לצפות בסרטון, ולחזור אלינו בפסקה הבאה לסיכומים ומסקנות.


אם לא הורדתם את העיניים מהמסך והצלחתם לא למצמץ בדיוק במאית השניה הנכונה, גם אתם ודאי זיהיתם את פרצופו של היטלר מבזיק על המסך לרגע קצרצר, בפרסומת הפרובוקטיבית שמצליחה להעביר את המסר של יצרנית המכוניות בצורה נהדרת והמוריסטית, שלא כל אחד יזדהה ויאהב אותה.

מדובר בסרטון פרסומת מפוברק אותו יצר סטודנט גרמני בשם טוביאס האס, המציג את המערכת החכמה של מרצדס שאמורה לגרום לנהג להימנע מסכנות אפשריות עוד לפני שהם מתרחשות בפועל. הסרטון המצמרר מתחיל באוירה רגועה ופסטורלית עם מוזיקת רקע נעימה, אך מסתיימת בכך שמכונית המרצדס דורסת ילד קטן וחביב. בהמשך אנחנו מגלים כי מדובר בעצם בדמותו של היטלר כשהיה ילד, כך שבעצם מכונית המרצדס עשתה לנו טובה גדולה ובדיוק כמו הסלוגן האמיתי של החברה, מנעה את הסכנה עוד לפני שהבחנו בה. בהחלט פרסומת משעשעת בעלת קורטוב גאונות וניחוח חריף של פרובוקציה בטוב טעם. אנחנו אהבנו. מה דעתכם?

אגב, הסרטון הזה הזכיר לנו מאוד סרטון אחר שפרסמנו כאן אי שם ב-2011, שגם הוא משתמש בדמותו של היטלר כדי להעביר את הפאנץ’ המעולה. שווה בהחלט להיכנס ולהיזכר.

לייק לפטריה בפייסבוק