פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כיול מכשירי מדידה – דיוק הוא שם המשחק

אחד הדברים החשובים ביותר בכל תהליך תעשייתי או מחקרי הינו הדיוק. ככל שאנו מדייקים יותר, כך

הסטנדרטים גבוהים יותר, ועל כן חשוב לבצע כיול של מכשירי המדידה המעורבים בתהליך, מפעם לפעם. כיול מכשירי מדידה הינו דבר שצריך להתבצע על ידי מעבדה מקצועית ומייד תבינו כיצד הדבר נעשה ומדוע זה כל כך חשוב.

Credit: Pixabay

מדוע כל כך חשוב לכייל ציוד מדידה?

כדי להבין את החשיבות של כיול ציוד מדידה, הבה ניקח לדוגמא את התהליך התעשייתי הדמיוני הבא. על מנת שתתבצע תרכובת כימית מלאה, נקבע שיש להוסיף את חומר א' לחומר ב' בכמויות מדוייקות ובטמפ' של 78 מעלות צלזיוס. וכך בדיוק נעשה – המד הראה 78 מעלות בדיוק, החומרים התערבבו בכמויות שנקבעו, אבל בסופו של תהליך, התקבל רק 70% תוצר סופי במקום המתבקש, 95%. מדוע זה קרה? ובכן, הסתבר כי למרות שהמכשיר הראה 78 מעלות צלזיוס, בפועל הטמפרטורה היתה נמוכה בכ- 5 מעלות ומכאן הסטייה מהרצוי.

מכך ניתן להבין כי גם מכשירי המדידה המדוייקים ביותר עלולים לצאת מאיפוס ועל כן צריך לכייל אותם אחת לתקופה, על מנת שבאמת יספקו תוצאות מדוייקות. בענפי תעשייה ומחקר רבים, כל טעות ולו הקטנה ביותר בערכי המדידה הינה משמעותית ביותר ומכאן החשיבות הרבה של העניין. מכשירים מכוילים יספקו קריאות מהימנות, מה שיעזור להגיע לתוצאות הרצויות, לעמוד בתקנים מחמירים, להימנע מבזבוז חומרי גלם ולא להסתבך עם לקוחות. ניתן לכייל כל מכשיר מדידה – כזה שמודד משקל, טמפרטורה, לחץ, גובה, מהירות סיבוב, מגנטיות, חשמל ועוד.

עם מי כדאי להתקשר על מנת לבצע את הכיול?

כיול מכשיר מדידה הוא דבר שצריך להתבצע על ידי מעבדה מוסמכת. על מנת לוודא זאת, יש לדרוש לראות אישור על תקן ISO 17025 אשר ניתן רק למעבדות כיול מוסמכות. דוגמא מצוינת לחברה שכזאת היא פ.ק. מעבדות כיול וייעוץ בע"מ אשר עובדת לאורך שנים מול חברות תעשייתיות מהמובילות בארץ. חברת פ.ק. מעבדות כיול וייעוץ בע"מ מבצעת כיולים במגוון רחב של תחומים, מחזיקה בציוד טכנולוגי מתקדם ובצוות עובדים מקצועי ומיומן. הנה השירותים המרכזיים שהחברה מספקת:

  • ייעוץ והכוונה ברכישת ציוד מדידה איכותי בהתאם לצרכים.
  • ביצוע כיולים למכשירי מדידה במקום פעולתם וביצוע תחזוקה שוטפת שלהם.
  • ביצוע כיולים מורכבים עבור מכשירים מסוימים במעבדה עצמה תוך אספקת ציוד מכוייל חלופי במקרה הצורך.

בנוסף מציעה החברה גם הדרכות לעובדים, בהן מוסבר להם על דרכי העבודה הטובות ביותר עם המכשירים השונים, כך שיישארו מכוילים לאורך זמן, ואף על הדרכים לבצע כיול ראשוני בשגרה, עד לביצוע הכיול התקופתי המקצועי יותר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...