פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רבע שעה המתנה. כמה זה יוצא בהמבורגרים?

אי שם בורשה שבפולין, שוכנת תחנת הרכבת המרכזית. בסמוך לתחנה פועל סניף של מקדונלדס. תחנת הרכבת היא תחנה רגילה לחלוטין. אנשים ממתינים, מסתובבים, מפטפטים, ומחכים לרכבת שתגיע. במקדונלדס ניסו לחשוב על רעיון מקורי שיצליח למשוך יותר לקוחות הממתינים לרכבת, להגיע ולהעביר את הזמן הפנוי שלהם בסניף שלהם, על כוס קפה, גלידה או ארוחה. התוצאה: קמפיין יצירתי ומגניב ויותר מכל מוצלח.

בתחנת הרכבת הוצב לוח אלקטרוני גדול, ומתחתיו שלט עם חץ המורה לכיוונו של סניף מקדונלדס המרוחק 50 מטרים מהלוח. הלוח, כמו בכל תחנת רכבת מודרנית, מציג את זמני ההגעה של הרכבות הקרובות על פי רציף ושעת ההגעה, וכמובן, מציג גם את זמן ההמתנה המעודכן עבור כל רכבת נכון לאותו הרגע. אולם, זמן ההמתנה לרכבת אינו מוצג באמצעות דקות או שניות ואפילו לא במספרים. זמן ההמתנה מוצג באמצעות מוצרי מקדונלדס השונים שתוכלו להינות מהם בזמן שנותר לכם עד שתגיע הרכבת.

כך, אם למשל החלטתם להתפנק בנסיעה לקראקוב, וליד הרכבת הרלוונטית מופיעים אייקונים של בורגר, שתיה, גלידה וקפה, סימן שיש לכם המון זמן פנוי. רק המבורגר? סימן שתספיקו לזלול משהו מהיר. כוס קפה? התמזל מזלכם, הרכבת תגיע ממש בקרוב, אך יש לכם זמן לעצירת קפה. אין אייקון בכלל? רוצו לרציף. כמובן שהזמנים מתעדכנים בזמן אמת ומתחשבים באיחורים ועיכובים.

באופן דיי מפתיע, הקהל קיבלת את הלוח הפרסומי בהתלהבות, ובחודש הראשון רשם סניף מקדולנדס עליה של 4500 לקוחות חדשים בסניף. בהמשך המספרים אפילו עלו. אט אט הלך והתמלא סניף מקדולנדס בכל רגע נתון באנשים שבחרו להעביר את הזמן עם ארוחה או כוס קפה, במקום לשבת ולחכות בשיעמום על הספסל ברציף. כמובן שהקמפיין זכה להתייחסות רבה בכלי התקשורת בפולין ואף מחוצה לה. יופי של קמפיין, יצירתי, דורש השקעה מועטת, וללא ספק מניב תוצאות. צפו בסרטון המסכם את המהלך המקסים הזה.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...