נגמלתם מ’צייר משהו’? נראה אתכם נגמלים מ’סונג פופ’

רק לפני כחודשיים, חדרה לחיים שלנו משומקום אפליקציה חביבה בשם “צייר משהו” (draw something). האפליקציה שיגעה את העולם, והפכה לאחד האקזיטים המהירים ביותר, כשנמכרה בסכום אסטרונומי של 150 מליון דולר. אנשים רבים איבדו שעות וימים יקרים מהחיים שלהם בהתמכרות למשחק הנהדר והפשוט הזה, והבאז סביבו היה עצום.

אולם, כחודשיים אחרי מה שנראה היה כשיא הטירוף, האפליקציה דעכה, אנשים החלו להשתעמם ולמצות, וכמות המשתמשים באפליקציה ירדה בצורה דרסטית, עד למצב בו נראה כי איש כבר לא משחק באפליקציה הזאת. אולי זו התוצאה של מיאוס כללי הן ברמת המשחק והן ברמת הדיבור הבלתי פוסק עליו ברשת, ואולי פשוט העובדה שבמהלך הזמן שעבר לא נוסף שום פיצ’ר נוסף לאפליקציה שיגרום לריענון במשחק ולקהל שחקנים חדש.

כעת, אפליקציה חדשה בשם songpop (זמינה בפייסבוק, אייפון, אנדרואיד) מנסה לקחת את המושכות מהמקום בו צייר משהו עצרה את העגלה. האפליקציה מתבססת על ממשק דומה לזה של “צייר משהו” ומתבססת על אותו עיקרון: אתם משחקים מול החברים, רק שהפעם במקום תחרות זיהוי ציורים, אתם נאלצים לעשות הסבת מקצוע, וצריכים לנחש שמות של שירים ו להקות.

כל דו קרב בינכם לבין חבר מהפייסבוק או חבר אקראי, נפתח בבחירת קטגוריית המשחק: שירי אהבה, פופ, רוק ניינטיז, אייטיז ועוד,  וכולל 5 שירים, מתוכם מנוגן קטע אקראי של כמה שניות כאשר אתם מתבקשים לנחש באיזו להקה או באיזה שיר מדובר. כמובן שנקודות ניתנות על פי זמן הפיצוח המקסימלי. לאחר שסיימתם את סיבוב הניחושים שלכם, המשחק עובר לחבר, המתמודד גם הוא מול אותו אתגר. המנצח: מי שזיהה יותר שירים, בזמן המהיר ביותר.

כצפוי, המשחק הזה ממכר ביותר, והורדתו למכשיר הסלולאר שלכם, פירושה גזר דין מוות לזמן הפנוי שלכם. אולם, מכמה משחקים ראשונים באפליקציה עושה רושם שכרגע היא מעט מוגבלת בכמות השירים והקטגוריות, וכבר לאחר שלושה סיבובי משחק נתקלתי בשירים שחזרו על עצמם. בעיה כמו יכולה ממש להרוס את חווית המשתמש, אך אני בטוח שככל שכמות המשתמשים תעלה, כך גם כמות השירים וההשקעה באפליקציה. כך או כך, האפליקציה שווה הורדה, ובהחלט תגרום לכם לרצות לשתף חברים ולשחק, גם אם ככל הנראה, בדיוק כמו “צייר משהו”, כמה רגעים אחרי שתהפוך ללהיט עולמי, היא תיעלם מחיינו עוד לפני שנספיק להגיד “חלאס עם המשחק הזה! שיגעתם אותנו!”. קליק לביקור באפליקצייה בפייסבוק.

מקור: החיידק (מומלץ בחום).

לייק לפטריה בפייסבוק