מדהים: כך נראית היום ארוחת מקדונלד’ס שנרכשה בשנת 2009

אי שם בשנת 2009, בזמן המשבר הכלכלי הגדול שפקד את העולם, נסגרו 3 הסניפים האחרונים של רשת מקדונלד’ס באיסלנד. המשבר העולמי שפגע קשות גם בכלכלת איסלנד, גרם לזכיין הרשת במדינה להפסדים גדולים בעקבות הירידה הדרמטית בערך המטבע המקומי, עד שלבסוף נאלצה מקדונלדס לנעול את שערי שלושת הסניפים האחרונים בעיר הבירה רייקיאוויק.

ביום האחרון של פעילות הרשת, 31 באוקטובר 2009, נהרו עשרות אלפי איסלנדים לסניפי מקדונלד’ס  כדי ליהנות מהביג-מק המפורסם בפעם האחרונה. אלא שלאחד מהם, אדם בשם יורטור סמארסון, היו תכניות אחרות. סמארסון אמנם רכש גם הוא ארוחת מקדונלדס, אבל בניגוד לכל השאר, החליט לא לאכול אותה ולשמור אותה למזכרת מאותו יום היסטורי.

סמארסון השאיר את ההמבורגר והצ’יפס שרכש באריזה המקורית שלהם, והניח את השלל בתוך קופסא על מדף במחסן שלו והספיק לשכוח מהעניין. 3 שנים מאוחר יותר, כשסידר את המחסן, נתקל שוב באותה קופסה, פתח אותה, ונדהם לגלות שדבר לא השתנה והארוחה נראית כמעט אותו הדבר כמו ביום בו רכש אותה. העקבות התגלית המרעישה, החליט סמארסון להעביר את הארוחה למוזיאון הלאומי באיסלנד, שם היא הוצגה במשך שנה.

כיום, כמעט 6 שנים, או 2078 ימים בדיוק מאוחר יותר, מוצגת הארוחה לראווה במלון Bus Hotel בעיר רייקיאוויק, וכל מי שעובר במקום יכול להיכנס ולצפות בה מונחת בתוך כלי זכוכית שקוף כשהיא נראית מעט שפופה וחיוורת, אבל עדין, באופן מפתיע, לא נכנעה לחיידקים ולבקטריות שהיו אמורים לפרק אותה כבר לפני שנים.

קליק לצפייה בארוחה משנת 2009 במצלמה המתעדת אותה בלייב

אבל זה לא הסוף. במלון לא הסתפקו בתצוגה של הארוחה עבור התיירים והמקומיים ומפעילים באתר שלהם מצלמת רשת שמתעדת את הארוחה 24 שעות ביממה, כשכולם יכולים לצפות בה ולעקוב אחרי השינויים במראה שלה לאורך הזמן. לאור העובדה שכלום לא ממש קורה לבורגר והצ’יפס, מדובר בחווייה משעממת במיוחד, אבל כזאת שמעלה תהיות רבות לגבי הרכיבים השונים וכמות החומרים המשמרים שנמצאים בהמבורגרים שכולנו כל כך אוהבים לזלול.

לייק לפטריה בפייסבוק