פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

התמונות האחרונות של ילדה בת 14 במחנה ההשמדה אושוויץ שוחזרו בצבע והתוצאה פשוט שוברת את הלב

מרינה אמארל, מעצבת גרפית אשר מתמחה מזה 3 שנים בשחזור וצביעה מחדש של תמונות היסטוריות מפורסמת, פרסמה לאחרונה סדרת תמונות מצמררת של ילדה פולנית בת 14 שנלקחה למחנה ההשמדה אושוויץ ותועדה שם במספר תמונות שכעת מקבלות חיים חדשים שרק מדגישים את סופה הטרגי של אותה ילדה מסכנה בשם צ’סלאבה קווקה.

היא מספרת שהעבודה על התמונות של הילדה היתה מאוד קשה מבחינה רגשית, להביט אל תוך עינייה המיוסרות במשך שעות, כשאתה מודע לכך שהסוף האכזרי של חייה הגיע קצת אחרי צילום אותן התמונות. רציתי לתת לצ’סלאבה הזדמנות לספר את הסיפור שלה, שהוא גם הסיפור של כל כך הרבה קורבנות נוספים שנספו במאורעות השואה. זה הרבה יותר קל להזדהות עם אותם אנשים כשאנחנו רואים אותם בצבע ולא בשחור לבן ולכן זה חשוב שנראה את התמונה כמו שהיא, יחד עם החבלות שהשומרים בחוץ השאירו על פניה ושפתיה. במקור התמונות הללו צולמו על ידי אדם בשם וילהלם בראס, אשר תיעד את האסירים באושוויץ בזמן שהותו במחנה מ1940 ועד 1945 לפני ששוחרר.

צ’סלאבה קווקה היתה בסך הכל בת 14 כשהיא נלקחה למחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ, בו נרצחו כמיליון ומאתיים אלף נפשות, בהם כמיליון ומאה אלף יהודים. מרינה אמארל, מעצבת גרפית שמתמחה בשחזור וצביעה מחדש של תמונות היסטוריות מפורסמת, החליטה לקחת את התמונות שמתעדות את ימיה האחרונים של צ’סלאבה ולהוציא לאור את הרגעים שוברי הלב הללו

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Amaral (@marinaarts) on

התמונות המקוריות צולמו בפועל על ידי אדם אחר, אחד האסירים במחנה אושוויץ כחלק מפרויקט תיעוד של האסירים במחנה. צ’סלאבה ישבה מול המצלמה דקות ספורות לאחר שקיבלה מכות נמרצות בפניה על ידי השומר בכניסה לחדר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Amaral (@marinaarts) on

“היא בכתה אבל היא לא יכלה לעשות שום דבר. לפני שהתמונה צולמה הנערה ייבשה את דמעותיה ואת הדם שניגר מהחתף בשפתיה כתוצאה מהמכות של השומר.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Amaral (@marinaarts) on

עם סימני דם טרי על השפתיים, התמונות הללו היו התיעוד האחרון של צ’סלאבה קווקה וגם הן מהוות עדות מצמררת לאכזריות ולזוועות שעברו על יהודים בשואה וספציפית במחנה ההשמדה אושוויץ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Amaral (@marinaarts) on

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...