קורע: כך נשמעות באמת בנות להקת מנגו כשהן שרות בלי מוזיקה ברקע

אחד הטרנדים היותר משעשעים ברשת בשנים האחרונות הוא זה במסגרתו גולשים יצירתיים לוקחים קליפים לשירים מפורסמים של אמנים מוכרים, מסירים מהם את הפסקול, ואז מדובבים אותם כדי ליצור אשליה שמציגה איך באמת נשמע הביצוע המקורי על סט הצילומים, לכאורה, בלי מוזיקה ברקע.

אסף רפפורט, גולש ישראלי מוכשר, החליט לתפוס טרמפ על הטרנד המצחיקה הזה ולהעלות אותו לארץ הקודש. כשהקרבן העברי הראשון הוא הלהיט “בת 16 הייתי” של שלישיית מנגו, להקת הפופ שכבשה את ישראל בסוף שנות השמונים וכללה את מירי נבו, מיכל צפיר ויסמין גמליאל. וכך כותב רפפורט:

“כבר כמה זמן רצים ברשת סרטונים בהם לוקחים קליפ של להיט פופ כלשהו, משתיקים אותו לגמרי ו”משחזרים” את הסאונד בהתאם למה שקורה בו. אפקטים, שירה, אמביינס וכו’. סוג של “ככה בדיוק זה היה נשמע בזמן הצילומים”. לרוב התוצאה דבילית ומופלאה ואני מת על זה.

חבר הציע לי לעשות גרסה ישראלית כזו, אבל לנו אין קליפים מושקעים של טיילור סוויפט/ריהאנה ככה שצריך היה לחשוב על משהו צנוע יותר. הרצנו אחורה רעיונות בראש והגענו לתקופת הזוהר הקצרצרה של להקת “מנגו”, שב-1989 סיפקו את אחד הקליפים המוגזמים שצולמו כאן (איך לא- במסגרת רצועת הקליפים של “זהו זה”). זו הייתה מטרה קלה מדי, אך מחייבת התייחסות.”


קליק לפרסום המקורי בפרופיל הפייסבוק של אסף רפפורט.

לייק לפטריה בפייסבוק