פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מטורף: האיש הזה הגיע הכי קרוב שאפשר ללוע בוער של הר געש

אם תערכו סקר קצר בקרב בני אדם שנמצאו כשירים מנטלית ושפויים בנפשם, תגלו שהם לא מאד מעוניינים לעמוד בפתח הר געש פעיל ושוצף לבה ולהסתכל פנימה. וזה גם די הגיוני, בהתחשב בעובדה שמסוכן שם, חם שם ויש חומצה כאוסטית שמשפריצה לכל עבר.

אם תשאלו את השאלה הזאת את ג’ורג’ קורוניס, חובב הרפתקאות ומגיש טלוויזיה קנדי, הוא יאמר לכם שלעמוד בפתח הר געש זה החלום שלו – ושהוא גם הגשים אותו. קורוניס, יחד עם עמיתו חובב הוולקנואים סם קוסמן, ארז שלוש מצלמות, מסכה לאפר ומשחה נגד כוויות ויחד הם צאו להר הגעש מרום שנמצא במדינת האיים ונואטו שבדרום האוקיינוס השקט.

והנה ההצה לתוך מה שקורוניס מגדיר כ”חלון לגהנום”:


 

בגלל שאין דרך פשוטה לטפס על הר געש, השניים (יחד עם שני מדריכים מקומיים) עברו מסע שהקורוניס מגדיר כ”כמו לטפס על האוורסט, אבל ברוורס”. היה שם טיפוס קשה שהפך לירידות תלולות – מתוכן כארבע מאות מטרים במצב מאונך לחלוטין. כל זה כשמסביבים סלעים נופלים, לבה שמשפריצה, גשם חומצי וגם מזג אוויר מאד לא נעים.

אחרי המסע המפרך והמסוכן הזה, המשלחת הצליחה לעמוד בפתחו של הוולקנו. לקורוניס זה כמובן לא הספיק וכמו שרואים בסרטון, הוא פשוט התקרב אפילו יותר, סמוך למפל לבה ענק, מקום שאפילו שהיה של שניה בו נחשבת לסכנת חיים. או כמו שהקנדי האמיץ הגדיר את המצב: “זה היה קצת מפחיד”. הוא הסביר גם שאם משהו היה משתבש שם, זה היה נגמר תוך שבריר שניה ובצורה קטסטרופלית.

לשמחתנו, המזל האיר פנים לקורוניס, שהצליח לחזור בשלום לחבריו שעמדו בחלק הבטוח יחסית של הר הגעש. רק המעיל שלו ואחת המצלמות שהוא החזיק נהרסו משפריצים של לבה..

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...