פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

געגועי לסיינפלד: הדיל בין האדם והיונה בפרסומת לביטוח ישיר

אחת הסיטוצאיות הזכורות והמצחיקות ביותר בסיטקום המופת “סיינפלד” היא הסצנה בה ג’ורג’ נוהג ברכבו, כשלמסלול הנסיעה שלו מפריעות מספר יונים העומדות על הכביש. ג’ורג’ לא מהסס וממשיך לסוע במהירות היות והוא יודע שיש הסכם עתיק יומין בין האדם ליונה. אולם, משום מה היונים האומללות לא מתעופפות, וג’ורג’ מוחץ אותן באכזריות אל מול עיניה ההמומות והנגעלות של חברתו, שכמובן זורקת אותו בעקבות המקרה.


סיינפלד היה הראשון להציף את נושא ההסכם בין האדם ליונה לפיו במשחק הצ’יקן המסורתי בין השניים, היונה תמיד תהיה זו שתתעופף מהדרך ברגע האחרון. יוצרי הפרסומת החדשה של ביטוח ישיר, הושפעו ככל הנראה מהסצינה הבלתי נשכחת ההיא, ויצרו בהשראתה פרסומת משעשעת ביותר לחברת הביטוח.

זוג יונים זכרים עומד על הכביש כשלכיוונם דוהר רכב. השניים מתווכחים ביניהם האם לזוז או לא לזוז מהכביש. העצבני בין השניים מנסה לשבור את ההסכם הקדמון תוך שהוא מסנן “לא זז! פעם אחת שהם יזוזו!” בעוד השני מתחנן לחברו שיקח את הכנפיים שלו ויתחפף לפני שתהיה תאונה.

הפרסומת החדשה של ביטוח ישיר מצויינת מכמה סיבות. הבחירה להתנתק, לפחות לרגע, מערימות הסלבז שהפכו לפרזנטורים של חברת הביטוח בשנתיים האחרונות, מוצדקת מאין כמותה. לא עוד פרסומות מעייפות והדאחקות הרדודות בכיכובם של זהבה בן, יואב יצחק, יוני בלוך שלמה גרוניך רוני דלומי ועוד. דיי. היה ראן טוב, אבל התעייפנו, ויפה שעה אחת קודם.  דמויות האנימציה של היונים חביבות ביותר, מעוררות סימפטיה, והקריצה לסיינפלד רק מוסיפה למימד הקומי של הפרסומת ולתסריט הממש נחמד. חיקוי הפקסימילייה שמבצעת אחת מהיונים הוא רגע קומי מבריק שמצליח לצחוק בחדות על נקודה רגישה ביותר אצל כל מי שנאלץ בחיו להתדיין מול חברת הביטוח.

אז למה לעשות סיפור מביטוח? למה לשלם מלא כסף לשני כהן רק בכדי להכפיש סוכני בטוח פרטיים? התוכי של בזק והתינוק של במבה כבר מזמן הוכיחו שסלבז באנימציית מחשב הם הפרזנטורים המוצלחים והזולים ביותר ולכן לאור זאת ולאור אהדת הקהל, יש לי הרגשה שצמד היונים הללו עוד יחזור לבקר אותו בפרסומות עתידיות לחברה. בינתיים, גם אתם מוזמנים לבחון את ההסכם עם היונים ולשלוח לנו תמונות. אנחנו נפרסם אותם בפייסבוק ונדאג שיבוצע בכם לינץ’.

באומן בר ריבנאי, 2012.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...