פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מעצבן: תשעה מליון דרכים להכפיש את סוכן הביטוח

כבר מעל שנה, שקמפיין אחד מעצבן במיוחד מטריד את מנוחתי. בעוד העונה של ארץ נהדרת הסתיימה כבר מזמן, עושה רושם כי העונה של ‘פרסומות שוקה’ בכיכובה של הקומיקאית המחוננת שני כהן, לעולם לא תסתיים. בימים האחרונים עלתה לאויר פרסומת נוספת בסדרת הפרסומות האינסופית, עשירית במספר, אשר כמו קודמותיה, לועגת לסוכני הביטוח וממליצה לכם בחום לעבור לתשעה מליון ולוותר על תיווך הסוכן.

הפרסומת עוררה באז עצום המהלך השנה החולפת ולמרות הניחוח ההומוריסטי שלה, הצליחה לעורר זעם רב בקרב סוכני הביטוח המרגישים בצדק, כי יותר משהפרסומת מנסה לחזק את המותג 9000000, היא פוגעת ומזיקה לפרנסתם ואמינותם, ורומזת לכך שהסוכנים עושקים את כספינו וממנים בהם חופשות משפחתיות.

בעודי מנסה לחשוב כיצד לנסח את הרגשות שלי כלפי הפרסומת, נתקלתי היום בסטאטוס מעניין שפרסמה מיכל מורנו, בעלים ועורכת ראשית באתר “מאמרים”, ובו היא מציגה את דעתה על הקמפיין.

וכך כותבת מיכל: “הפרסומת החדשה של שני כהן לביטוח 9000000 כמעט מצחיקה אותי, אבל רק כמעט… למה היא לא מצחיקה אותי?  כי אני לא מוכנה לצחוק מפרסומת ששמה ללעג ציבור שלם של אנשי מקצוע, שמנסה לשכנע אותי שכספי הביטוח שלי מופנים למימון הטיסות שלו לסקי, והילדים בסאמר סקול. כי גם לסוכני ביטוח מגיעה פרנסה, ובעיקר – כי פרסום טוב ונכון, צריך לשכנע אותי מה היתרונות המשמעותיים של המפרסם, ולא מה החסרונות של המתחרים.

עולם הפרסום משבח את ליין הפרסומות אשר זכה בפרסים רבים, ואכן – הרמה המקצועית של הפרסומות מאוד גבוהה מכל הבחינות. ובכל זאת – שאלה אחת שעולם הפרסום צריך להתמודד אתה היא השאלה המוסרית: האם הבסיס המוסרי של הפרסומת צודק. ויש גם שאלה שאנחנו הצרכנים צריכים לשאול את עצמנו: מה יותר יקר לממן? נסיעה לסקי פעם בכמה שנים, או פרסום בפריים טיים?”

מיכל נגעה בכמה נקודות מאוד חשובות והצליחה להעביר אל הכתב בתמציתיות את הניחוחות הלא נעימים העולים מהפרסומת הזאת. אנשי מכירות שמתמקדים תחילה בחסרונות המתחרה הם חסרי ביטחון במוצר שלהם, ומשדרים אי אמינות. ברמה האישית אגב, אם מניחים בצד לרגע את עניין הפגיעה בסוכנים, אני חייב לציין כי בעוד אנשים רבים צוחקים ונהנים מהפרסומת, אני מרגיש שהיא כבר מזמן מיצתה את עצמה, הפסיקה להצחיק, וכעת, עם כל הופעה נוספת של שני כהן על המסך שלי בהפסקת הפרסומות, המוניטין שלה הולך ומתרסק בעיניי.

אז נכון, שני כהן בסה”כ מרוויחה את לחמה, ואני בטוח שהביקורת לא ממש מעניינת אותה בעודה סופרת את הכסף במדרגות. אולם, בספורט למשל, תמיד מדברים על כך שספורטאי אמיתי צריך לדעת לפרוש בשיא, לפני שהוא מתחיל לבזות את עצמו ולפגוע בהישגי העבר שלו. גם שני כהן וחברת הפרסום גליקמן נטלר סמסונוב, צריכים לעשות חושבים ואולי לשנות פורמט לפני שיהיה מאוחר מידי. ואם הם לא מבינים על מה אני מדבר, שיפנו להתייעצות עם מיקי גבע.

[xyz-ips snippet=”youtubeembed”]

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...