הפכו את הבלתי נראה, לנראה: קמפיין מודעות נגד אלימות בילדים.

יוניסף, ארגון הצלה הומניטרי בינלאומי,  שפועל בקרוב ל- 200 מדינות. הארגון הוקם ע”י האו”ם ודואג לבריאותם של ילדים ברחבי העולם ומספק להם מים נקיים, תזונה ראויה, חינוך, הצלה באיזורי אסון, ועוד. הארגון שם לו למטרה לסייע לכל ילד באשר הוא, בכל מקום בעולם. בשנת 1948 החל הקשר של יוניסף עם ישראל, הארגון נענה לקריאה להעניק סיוע הומניטרי למדינה החדשה, וסיפק מזון, שמיכות, חיסונים וציוד רפואי לטיפול בילדים ובאמהות. בשנת 1969 נוסדה עמותת מתנדבים שפעלה לחינוך ולגיוס תרומות לארגון הבינלאומי. בכך הפכה ישראל ממדינה הנעזרת ע”י יוניסף ל”מדינה תומכת”.

אחרי שיעור ההיסטוריה הקצר, נעבור לימינו, לאחרונה יצא הארגון העולמי בקמפיין עם הכוכב ההוליוודי ליאם ניסן, שבא לעורר מודעות נגד אלימות בילדים, תחת הקופי – “הפוך את הבלתי נראה לנראה – רק בגלל שאתה לא יכול לראות את האלימות נגד ילדים לא אומר שזה לא קיים”.

הסרטון מציע נקודת מבט מחוספסת ובוטה על הסכנות והטראומות שילדים ברחבי גלובוס חווים על בסיס קבוע, מאונס קבוצתי לבריונות ברשת. בכל יום, הרחק מאור הזרקורים, ילדים חשופים להתאכזרות והתעללות מחרידות. זה קורה בכל רחבי הגלובוס, בכל המסגרת.
בסרטון, ליאם ניסן דן משבר השקט הזה ומעודד את כולם להיות מודעים יותר ומעורבים. אך בזמן הקריינות של ניסן, רואים רק מקומות ריקים וחשוכים שממחישים את הרעיון מאחורי הסרטון ” הפוך את הבלתי נראה, לנראה”.

לייק לפטריה בפייסבוק