מגניב: הקוסם הזה מצליח לנחש באיזה קלף בחרתם מבעד למסך

אם כבר עברתם את גיל 10, גם אתם כבר יודעים שקוסמים הם לא באמת אנשים עם יכולות על טבעיות ולמרות שבמקרים רבים תמצאו את עצמכם מסננים את המשפט “איך לעזאזל הוא עשה את זה עכשיו??”, עמוק בפנים אתם יודעים שמדובר בסה”כ באמנות זריזות ידיים, אשליות אופטיות והמון טריקים מתוחכמים ומבריקים שגורמים לכם לחשוב שזה עתה התרחש פלא לא הגיוני לנגד עינכם.

אמן האשליות אריק לקלרק מבטיח לנסות ולקרוא את המחשבות שלכם בתוך דקה מבעד למסך, ולנחש באיזה קלף בדיוק בחרתם מתוך חפיסת הקלפים שהוא אוחז בידו.

בתחילת הסרטון מציק לקלרק את חפיסת הקלפים, מריץ אותם במהירות ומבקש מהצופה להתביית על קלף ספצי שהעין שלו קלטה. בהמשך, עם הרבה הומור וקריצה, הוא מנסה לקלוע לקלף אותו בחרתם, ונכשל פעם אחר פעם, עד הסוף המפתיע שבסבירות גבוהה מאוד ישאיר אתכם מרותקים והמומים. הסרטון  הקצר והמגניב הזה הוא בעצם פרומו לקראת עלייתה לתכנית “משחקי המוח” בערוץ נשיונאל ג’אוגרפיק.

כמובן, כמו בקסמים רבים מהסוג הזה, הכל עניין של חישובים והסתברויות. אני חייב להודות שבמקרה שלי העניין לא עבד, אבל על פי התגובות לסרטון, גולשים רבים דווקא מצאו את עצמם מאוד מופתעים. אגב, צפייה שניה בסרטון תגרום לכם להבין די בקלות איך עובד העניין הזה, ואם לא קלטתם את הטריק, פשוט צפו בו שוב והתמקדו בשלב בו הקוסם מריץ במהירות את הקלפים בחפיסה.

לייק לפטריה בפייסבוק