פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מצמרר: מגזין העיצוב הזה שמציג בתים מפוארים מסתיר בתוכו סוד אפל

אלימות בתוך המשפחה מתרחשת כמעט בכל מקום – אין אזור, שכונה או מעמד שחסין מפני התופעה הזאת. בדיוק בגלל זה, כמעט כל מקום מתאים כדי להעביר מסרים נגד אלימות מהסוג הזה. אפילו מגזין יוקרתי לאדריכלות ועיצוב הבית, שמפרסם בעיקר בתים שכולם מפנטזים עליהם, ספות שעולות כמו משכורת שנתית ועוד כמה דברים יוקרתיים ממש.

בגיליון האחרון של מגזין כזה שמופץ בניו זילנד, הופיעה כתבה די סטנדרטית ובה תמונות של וילה מפונפנת שקשה מאוד שלא להתפעל ממנה. היא מעוצבת לעילא, יש ממנה נוף מטורף וגם הרהיטים מעידים על טעם טוב. אלא שבבית הזה, מסתתר סוד.

אז הנה הבחוץ של הבית. נראה נורמלי, לא?

אלימות1

אלימות2

נכנסים פנימה. הכל טוב יפה וגם בעלי הבית עושים רושם של זוג מאושר ונחמד.

אלימות3

אלא שככל שמתקדמים ומתמקדים בפרטים, נחשפים כמה דברים מטרידים במיוחד שמרמזים על מה שבאמת קורה. הנה פה, שברים ליד האח היוקרתי.

אלימות4

ובדף הבא, שולחן סלון מנופץ לחלוטין מול הבריכה השלווה והמפנקת.

אלימות5

המאמר שמלווה את התמונות האלה לא מתייחס לעדויות האלימות האלה שפזורות ברחבי הבית, אבל בפינה, למטה יש פסקה אחת שמסבירה: זוהי מודעה שמטרתה להעלות את המודעות לאלימות במשפחה, שמתרחשת גם בבתים ממעמד סוציו אקונומי גבוה. להסבר הזה מצטרפת גם הקריאה לפנות למשטרה או לרשויות אם מתעורר חשד – ובטח שלא להתעלם מהסימנים רק כי הם מתרחשים בבית יפה.

עורך המגזין היוקרתי אמר שבחר להכניס את המודעה הקצת חריגה הזאת כי אנשים נוטים להניח שאלימות כזאת מתרחשת רק במשפחות עם מאפיינים מאד מסוימים (אנחנו נניח שזאת דרכו המכובסת לומר עניים, מהגרים ושאר מיעוטים), אבל לנו חשוב להבהיר שזה יכול לקרות בכל בית". כמעט מיותר לציין, אבל הקמפיין הזה זכה לתהודה בכל העולם.


באמצעות adweek

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...