פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

משחקי הכס: הסיפור מאחורי הסדרה המצליחה בהיסטוריה של HBO

[xyz-ips snippet="Blink-Pixel"]

HBO פרסמה לאחרונה נתונים על פיהם העונה הרביעית של משחקי הכס היא הפופולרית ביותר בהיסטוריה של רשת הטלוויזיה המצליחה שבארסנל שלה אינסוף סדרות איכותיות ומוצלחות. משחקי הכס חצתה את הרף הענקי שקבעה הסופרנוס אי שם בשנת 2002 עם נתון מפלצתי של 18.2 מיליון צופים לפרק, שיא מדהים שהחזיק 12 שנה, עד שהגיעה העונה הנוכחית של משחקי הכס שהשאירה אבק על פניהם של הסופרנוס ורשמה ממוצע מדהים של 18.4 מיליון צופים לפרק (הנתון הזה מתייחס לנתוני צפייה בכל הפלטפורמות).

לא צריך יותר מכמה דקות בודדות של צפייה במשחקי הכס בכדי להבין שמדובר בסדרה שמושקעת בה עבודה לא נורמלית, החל משלב כתיבת התסריט לפרקים וההתאמה שלהם למסך הקטן ועד לתהליך הצילום המורכב ואיחוד כל הפרקים לכדי עונה שלמה.

אז איך בדיוק נוצרה האדפטציה של HBO לסדרת הספרים של ג'ורג' מרטין? בפועל מדובר בסיפור ארוך ומורכב, כמעט כמו ההיסטוריה של שבע הממלכות של ווסטרוז. למזלנו הסרטון הבא מצליח לסכם את הסיפור של יצירת הסדרה ב-5 דקות מרתקות שכל צופה של הסדרה פשוט חייב לראות.

לפני 7 שנים בערך, קיבלו יוצרי הסדרה והתסריטאים שלה, דיוויד בניוף ודן וייס, ארגז עם 4 ספרים עבי כרס מאת ג'ורג' מרטין. הם החלו לקרוא אותם ומצאו את עצמם כוססים את השאריות של מה שהיה פעם הציפורניים שלהם. הם ידעו שהם מחזיקים להיט מטורף עם פוטנציאל עצום ביד. הרגע המכונן הזה, היה בדיוק הרגע שעתיד להפוך לחלוטין את החיים שלהם בשבע השנים הבאות.

משחקי הכס 1
המסר שאשתו של ג'ורג' מרטין העבירה ליוצרי הסדרה

השניים הגיעו אל ג'ורג מרטין במטרה לשכנע אותו להפוך את סדרת הספרים שלו לסדרת טלויזיה. הסופר השיב להם שהוא לא חושב שהספרים שלו יכולים להפוך לסדרה כי היא העלילה שלהם מורכבת וסבוכה מדי וכוללת שלל דמויות, משפחות, עולמות פנימיים שמתוארים בספרים וכו', אולם הוסיף כי אם ישנה רשת טלויזיה שתוכל לעשות את העבודה כמו שצריך, זו רק HBO אשר מרבית הפקות המקור שלה כוללות תכנים דומים לאלה המתוארים בספרים שלו.

ואכן כך היה. אמנם,  בדומה לציפיות של מרטין, כבר בתחילת הדרך צמד היוצרים גילה שעומדת מולו משימה מאוד לא פשוטה כאשר הציגו את הפיילוט הראשון שצילמו למנהלי הרשת והבינו במבט לאחור שהחסירו כמות גדולה מדי של מידע בשל מגבלת האורך של הפרק, אך בסופו של דבר, כפי שאתם כבר ידעים, גם המכשולים הללו הוסרו, והשאר הוא היסטוריה. בתמונה מצורפת, ניתן לראות את המסר המצחיק שהעבירה אשתו של המרטין ליוצרי הסדרה ממש בתחילת הדרך ואכן, אפשר לקבוע בודאות שהשניים התיחחסו להודעה הזאת מאוד ברצינות.

הנתונים היבשים של יצירת הסדרה מדהימים לא פחות ומעידים על רמת ההשקעה ותהליך ההפקה היקר והמורכב. הסדרה צולמה ב-7 מדינות שונות בהן צפון אירלנד, קרואטיה, מרוקו, איסלנד, סקוטלנד וקליפורניה. בכל יום צילום יש שני במאים שמצלמים שני פרקים בשתי מדינות שונות. עונה אחת של משחקי הכס כוללת 1000 לוקיישנים, 3000 תחפושות, 4000 אביזרים, 257 שחקנים ראשיים ומשניים, וסה"כ 703 חברי צוות.

בין אם אתם מעריצים מושבעים של הסדרה או שאתם רק מעוניינים להצליח להשתלב בשיחות של החברים החופרים שלכם שודאי לא מפסיקים לדבר לרגע על פרק הסיום של העונה הרביעית שמתקרב ובא בצעדי ענק, הסרטון והסיפור מאחורי הסדרה פשוט מרתקים, ויעזרו לכם להתגבר על הפרידה הקשה מהסדרה ועל חודשים ארוכים של המתנה עד העונה החמישית.

עוד לא התמכרתם למשחקי הכס? "משחקי הכס", כל העונות עכשיו ב-yesVOD.

להמלצות על סדרות נוספות היכנסו עכשיו

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...