פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך משתמשים במחשבון הלוואה?

לפני שאתם לוקחים הלוואה, עליכם להיות מאוד בקיאים בחומר ולא להקל ראש בחשיבות התחקיר והתכנון. זה אומר שאתם צריכים להכיר לעומק את התנאים השונים של הלוואות, להבין מה משפיע על מידת האטרקטיביות שלהן והכי חשוב – להיות בטוחים לגמרי שתהיו מסוגלים לעמוד בהחזרים. אחת הדרכים לעשות את זה היא באמצעות מחשבון הלוואה, שיכול לעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים.

כיום, התחרות בשוק האשראי גדולה מאוד ויש שלל גופים מסוגים שונים אשר מציעים מימון למטרות שונות ובתנאים שונים, כך שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות יחסיים משלו. אנו חיים בעידן דיגיטלי בו אפשר בתוך דקות לקבל הצעה ולהשלים את התהליך כולו, וכעבור מספר ימים לקבל את הכסף לחשבון. אבל, רגע לפני שמסכימים להצעה רק כי היא נראית מתאימה במבט ראשון, כדי לחפש מחשבון הלוואה באינטרנט ולערוך בדיקות וניסויים.

Credit: depositphotos

מה צריך לקחת בחשבון?

יש לא מעט גורמים שצריכים להיות חלק ממערך השיקולים שלכם: כמה כסף אתם צריכים? כמה ההלוואה דחופה שלכם? מהי יכולת ההחזר שלכם? לכמה זמן אתם מעוניינים להתחייב? האם תרצו להשתמש בדחיית תשלומים?

שימו לב: יש כל מיני סוגים של מחשבונים, חלקם מיועדים להלוואות למטרות ספציפיות (רכב, שיפוץ וכו') וכל אחד מהם פועל אחרת. מומלץ למצוא מחשבון ידידותי, נוח ואמין, ללמוד כיצד להשתמש בו ובסוף, לקחת את המידע המוצג בו בעירבון מוגבל. המחשבון עוזר לתכנן את ההלוואה, אבל התנאים והמספרים האמיתיים שלה נמצאים רק בלוח הסילוקין שיוגש לכם לפני החתימה.

מה מחשבון הלוואה מלמד על ריביות?

ריבית של הלוואה נקבעת על פי רמת הסיכון אליה נחשף הגוף המלווה. ככל שהבנק או חברת האשראי מכירים אתכם יותר, כך הם יכולים להיות יותר מדויקים בקביעת גובה הריבית. אם למשל לוקחים הלוואה חוץ בנקאית, הריבית יחסית גבוהה כי לא נערכת בדיקה מקיפה ואין צורך בערבים או ביטחונות. כלומר, האמת היא שקשה להעריך מראש כמה ריבית יציעו לכם, גם עם מחשבון הלוואה.

למרות זאת, מחשבון יכול ללמד אתכם שיעור חשוב לגבי משמעותה של הריבית. יש לכם אפשרות להזין ריביות שונות במחשבון, ולראות בעצמכם כיצד אפילו השינוי הקל ביותר עשוי לחולל הבדל גדול.

תכנון גובה ההלוואה וההחזרים

ראשית, המלצה: אף פעם אל תיקחו יותר כסף משאתם באמת צריכים. זה אמנם מפתה לקחת קצת אקסטרה ליתר ביטחון, אבל תזכרו שעל כל שקל שאתם לוקחים אתם מחזירים יותר משקל. חשבו בדיוק כמה כסף נדרש לכם, ואז חפשו הלוואה מתאימה.

את הסכום הזה תזינו במחשבון, נסו תקופות הלוואות שונות ותגלו מה פחות או יותר גובה ההחזרים החודשיים הצפויים לכם.

אם אתם לא בטוחים בדיוק לכמה כסף אתם זקוקים, אפשר גם לעבוד הפוך, ולתכנן את ההלוואה בהתאם לסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם להחזיר בכל חודש. הקלידו את גובה ההחזרים שנראה לכם הגיוני, ובהתאם לתקופות שונות תוכלו להבין כמה כסף אתם יכולים לבקש.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...