פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

למה הסרט "בת הים הקטנה" הוא בכלל לא תמים כמו שחשבתם

הסרט "בת הים הקטנה", שיצא לראשונה בשנת 1989, הפך במרוצת השנים לאחד מסרטי הילדים האהובים ביותר בהיסטוריה ולבטח אחד המוצלחים של דיסני. שובר הקופות המבוסס על סיפורו של הנס כריסטיאן אנדרסן, המגולל את סיפורה של אריאל – בת הים השתאהבה בנסיך, הפך את הסרט לקלאסיקה ואת אריאל היפהפיה לאחת מנסיכות דיסני האהובות על ילדות העולם.

אולם, למרות סיפור האהבה הרומנטי והקסום ובניגוד לסיפור המקורי והטראגי הקודר של אנדרסן (בסופו בת הים מתה) אם מסתכלים על התסריט וההתרחשויות בסרט של דיסני קצת יותר לעומק, מגלים שמתחת לפני השטח, לא מדובר בסרט חינוכי במיוחד, והדברים הם לא תמימים כפי שהם נראים. ערוץ היוטיוב Screen Junkies, פרסם לפני מספר ימים את הטריילר הכנה והלא רשמי ל"בת הים הקטנה" שם נחשפת כל האמת על הסרט, לפחות כפי שרואים אותה החבר'ה המצחיקים שיצרו את הסרטון.


 

הסרטון מאוד מצחיק, ומציג את כל העיוותים שלרוב לא שמים אליהם. אז מה כל כך נורא בסרט? נתחיל בעובדה שכוכבת הסרט היא נערה חצי לבושה בת 15 , שמסתובבת עם חזייה עם חבריה הדגים.

בת הים הקטנה 2

ואגב דגים, לא כולם חופשיים ומאושרים בממלכה התת ימית. האם מישהו דוtג לשלם לדגים האלה משכורת?

בת הים הקטנה 1

ומה עם תנאים סוציאלים לדולפינים שמשרתים את המלך?

בת הים הקטנה 4

הנערה הצעירה מתאהבת בנסיך רק כי הוא חתיך הורס.

בת הים הקטנה 3

אלא שמדובר בגבר מבוגר ממנה בהרבה, שבחיים האמיתיים היה יכול ללכת לכלא על התעסקות עם ילדה בגילה.

בת הים הקטנה 5

אריאל לא נותנת לעובדות לבלבל אותה ומסכימה לוותר על הקול שלה תמורות הזדמנות של 72 שעות לצרפת (לנשק) את הנסיך.

בת הים הקטנה 6

אבל נעזוב את זה כי העיקר שלסרט יש מסר חשוב: האהבה תמיד מנצחת, כלומר, אם באהבה אתם מתכוונים לצחקוקים מטופשים וקראש על בחור מבוגר.

בת הים הקטנה 7

אה ועוד מסר חשוב: אם תראי מספיק יפה, תוכלי להשיג מה שאת רוצה.

בת הים הקטנה 9

וכשתשיגי אותו, זה בסדר גמור לעזוב ולזנוח מאחור את כל החברים והמשפחה עבור מישהו שפגשת לפני יומיים.

בת הים הקטנה 8

ואם אדם כלשהו, נניח מכשפה רעה, עושה אתכם עסקה בה חתמתם על החוזה בלי לקרוא אותו אפילו והיא לא מוצאת חן בעיניכם בדיעבד, אפשר פשוט לשלוח את הארוס שלך להרוג אותו.

בת הים הקטנה 111

הבנתם את הנקודה, וזה רק על קצה המזלג. מוזמנים לצפות בסרטון המלא אך אנחנו מזהירים מראש: הוא עלול להחריב את זיכרונות הילדות התמימים שלכם לנצח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...