נפלא: זה הסוד שמסתתר מאחורי שביל האופניים המדהים הזה

אם חשבתם שהמחווה הכי גדולה שעשו לצייר ההולנדי המבריק וינסנט ואן גוך היא שקראו על שמו וודקה – אז אתם טועים. כלומר, זה די מכובד (לא פחות מהלהיט הענק שנכתב עליו), אבל זה לא זה. המחווה הזאת, במחוז שבו הצייר נולד וגדל, הרבה יותר מגניבה. ומרשימה. והולנדית.

האמן והמעצב דן רוזגארד, בן לאומת רוכבי האופניים המוכרת בשם הולנד, תכנן שביל אופניים יוצא דופן וחדשני שמואר בחושך על ידי אלפי מנורות לד. ומה הקשר לואן גוך, אתם שואלים? ובכן, שביל האופניים הזה נראה דומה באופן חשוד לציור מוכר מאד של הצייר – הלא הוא  Starry Night, או בתרגום צולע: לילה זרוע כוכבים.

השביל הזוהר, שאורכו כקילומטר, מופעל באמצעות אנרגיה סולרית והוא ממוקם בצפון בראבנט – המחוז בו ואן גוך נולד וגדל. חוץ מלהיות ממש מרשים וחסכוני באנרגיה, השביל הזה גם עוזר לרוכבים לראות את המסלול ולהישאר עליו גם כשחשוך. ואתם בטח מנחשים (ולא כי אתם יודעים, חלילה, מניסיון) כמה קשה להישאר ממוקדים על השביל אחרי ג’ויינט בקופי שופ.

עכשיו אנחנו מחכים שיביאו גם לארץ שבילים זוהרים כאלה. אבל בינתיים נסתפק בזה שיתכננו פה שבילים שלא נגמרים באופן מפתיע בתוך עמוד. הנה הציור המקור של ואן גוך ועוד כמה תמונות של שביל ליל הכוכבים בהשראתו.

לייק לפטריה בפייסבוק