מבריק: חור ההצצה הקסום שלח את תושבי ליון לבריסל

בעוד הדרך היחידה שלכם להגיע לחו”ל באמצעות נסיעה ברכבת ישראל היא קניית כרטיס ונסיעה לדימונה, ברחבי אירופה המציאות פשוטה הרבה יותר, ובאמצעות רשת רחבה של קוי רכבות ניתן להגיע בקלות ממדינה למדינה על ידי נסיעה של כמה שעות ברכבת.

לרגל השקת קו רכבת חדש מהעיר ליון בצרפת לעיר בריסל שבבלגיה, השיקה חברת הרכבות הלאומית של צרפת קמפיין גרילה מגניב, במטרה לספק לתושבי ליון הצצה בחינם למה שמחכה להם מעברו השני של קו הרכבת, בבריסל הרחוקה.

ברחוב בעיר ליון, ליד תחנת הרכבת המקומית, הוצב תא מיוחד בגודל של חדר, המוקף בקירות אשר באחד מהם ישנו חור הצצה בגודל שמתאים בדיוק לראש של בנאדם. העוברים והשבים התבקשו להציץ פנימה אל תוך התא, שם זכו להפתעה משעשעת. בתוך התא הוצב מסך ועליו שודרו בשידור חי תמונות מתחנת הרכבת בבריסל כך כל מי שבחר להכיס את ראשו דרך חור ההצצה זכה לקבלת פנים נהדרת מצד תושבי בריסל, שם הוצב מסך דומה ובו הוצגו הפרצופים המציצים. קבלת הפנים כללה גם להקה מקומית שניגנה, קיבלה את פניהם של המציצנים וקראה להם לבוא לבקר בבריסל.

 

 

המהלך המקורי והמשעשע הזה גרם לחיבור נהדר בין תושבי ליון לאלה של בריסל, ויצר אינטראקציה מצחיקה שגרמה לרבים להתאסף סביב חור הפלאים בליון, וסביב המסך בבריסל.  צפו בסרטון המתעד את הדייט בין ליון לבריסל.

לייק לפטריה בפייסבוק