החיים הם מה שאתה מדמיין שהם

זקן חכם (סביר שהוא היה סיני) אמר פעם את המשפט המוכר “המציאות היא לאנשים שלא יודעים להתמודד עם סמים”. אמר ויחסית צדק. המציאות, היא מה שאנחנו עושים ממנה, והצורה בה נראה אותה תלויה בעיקר משקפיים אותם אנחנו מרכיבים ביום נתון ודרכם אנו מביטים אליה.

סרטון האנימציה moving pictures מציג דמות חביבה של גבר, אשר קם לעבודה כמו בכל יום. הוא עובד במפעל לברווזי גומי והחיים ורודים בעיניו. הוא מדלג להנאתו ברחוב, מפנטז על השחקנית המפורסמת ממודעות הפרסומת ליד בית הקולנוע, וחולם בהקיץ חלומות מרגשים בזמן שמבצע את עבודתו המונוטונית, הצמדת תגים לברווזוני הגומי בפס הייצור במפעל. הכל נראה על מי מנוחות עד שלפתע מגיע טוויסט מעניין ומגניב בעלילה, טוויסט הצובע את הסרטון באור שונה לגמרי, ומשנה מקצה לקצה את כל תפישת העולם של דמות הגבר המככב בסרטון. הסרטון עשוי היטב, האנימציה נהדרת, והמוסיקה המקורית ברקע מזכירה סרטים מצויירים של דיסני, ומאוד עוזרת להיכנס במהירות לאוירה של הסרטון ולחוש ולהרגיש את המתרחש בו.

את הסרטון הנהדר הזה יצרו נדב נחמני, המתמחה באנימציה קלאסית, ודרור שפץ המתמחה באנימציה ממוחשבת, שניהם בוגרי המחלקה לאמנות המסך בבצלאל. מדובר בסרטון הגמר של השניים, עליו עבדו במשך כשנה. את המוסיקה המקורית חיבר עמית פוזננסקי. “במקרה שלנו הדמות הראשית בונה לעצמה עולם דימיוני, אבל הסרט הוא משל לכל סוג של עיוורון, הסחת דעת או התמכרות שמונעת מאיתנו לראות את העולם בבהירות”. מספרים נחמני ושפץ ומצליחים להסביר בדיוק רב את המסר והאוירה העולים מהסרטון.  הסרטון שוחרר לאויר העולם כבר לפני ארבעה חודשים וכעת זו הזדמנות גם עבורכם להכיר אותו ואת פועלם של שני היוצרים המוכשרים שלו.


 

לייק לפטריה בפייסבוק