פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

נעשתה עבירה פלילית על הנכס שלכם? ככה תפעלו.

לרוב אנו נוטים לחשוב על עבירות פליליות כעל עבירות שנגרמות על ידי אנשים כלפי אנשים, כמו רצח, גניבה, שוד וכיו"ב. חשוב לזכור שישנן מגוון פעולות הנחשבות עבירות פליליות הנעשות כנגד רכוש. אם אתם לא יודעים אם נעשתה עבירה פלילית כנגד רכושם או במידה וכן, כיצד לפעול, הטקסט הזה הוא בדיוק בשבילכם. 3 דק' קריאה עכשיו שיחסכו לכם הרבה עוגמת נפש בהמשך.

Credit: Canva

3 סוגי עבירות פליליות

נהוג לחלק את העבירות הפליליות לשלושה סוגים עיקריים, וזה מבלי להיכנס כעת לחומרת כל מעשה, הן מבחינה מוסרית והן מבחינה חוקית. יחד עם זאת, אם כן חשוב לכם להכיר את אופי העבירות השונות וחלוקתן בחוק, לעורך דין פלילי לחצן כאן ותקבלו תשובות לשאלות אלו ועוד רבות אחרות.

שלושת הסוגים העיקריים הם:

  • חברה. עבירות המהוות פשעים כנגד החברה כולה כמו סחר בסמים, הסתה, גזענות, טרור ועוד.
  • אדם. עבירות המהוות פשע כנגד אדם, פרט מסוים, המוצא עצמו נפגע כתוצאה מהעבירה הפלילית, כמו רצח, אונס, הונאה, תקיפה ועוד.
  • רכוש. עבירות המהוות פשעים כנגד רכוש פרטי או ציבורי. עבירות אלו כוללות פעולות כמו הצתה, ונדליזם וכיו"ב.

מה עושים במקרים מהסוג השלישי, של עבירות המתבצעות כנגד רכוש? הנה כמה טיפים שאולי יוכלו לעשות לכם קצת סדר בבלגן.

מקרים מהסוג השלישי

עבירות פליליות כנגד רכוש, הן עבירות פליליות לכל דבר ועניין. מה הכוונה? אם בתביעה אזרחית אדם או עסק אחד תובעים אדם או עסק אחר, הרי שבתביעות פליליות, המדינה היא זו שתובעת. לרוב המדינה לא יודעת על עבירות שנעשות, לא כלפי אדם ולא כלפי רכוש (ולעתים אף לא כלפי חברה), ולכן צינור המידע שלה הוא המשטרה. לרוב, במקרים של עבירות כנגד רכוש, המשטרה מעורבת מלכתחילה, בין אם ישירות או דרך גורמי חירום והצלה אחרים, כמו למשל מכבי אש.

ומה אם המשטרה לא יודעת על העבירות שנעשו כנגד הרכוש שלי?

כאן אתם נכנסים לתמונה. כל אזרח שנתקל בעבירה פלילית או בהשלכותיה, יכול להגיש תלונה למשטרה. כך, במקרים בהם נעשו עבירות פליליות כנגד הרכוש שלכם, אתם יכולים לגשת למשטרה ולהגיש תלונה. כך, המשטרה תוכל להתחיל בחקירה ובמידת האפשר, אם המדינה תחליט, היא תגיש תביעה פלילית כנגד החשוד או החשודים בביצוע העבירה.

קבלו ייעוץ מקצועי

בכל מקרה הקשור בהליכים פלילים או בעבירות פליליות שנעשו כנגד רכוש, כמו גם נגד אדם, או חברה, חשוב שתקבלו ליווי מתאים בדיוק לצרכים שלכם בהליכים השונים. עו"ד שי רודה ישמח לספק לכם ייעוץ כולל ומקיף, מניסיונו בניהול מגוון סוגי הליכים בכותלי בית המשפט ומחוצה להם. אם יש לכם שאלה, או שאתם רוצים לקבל ייעוץ או הכוונה, לעורך דין פלילי לחצו כאן ותקבלו מענה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...