'להשאיר את העולם מאחור' מנסה להגדיר מחדש את הז'אנר האפוקליפטי בנטפליקס

בעולם שופע סרטים פוסט-אפוקליפטיים, נראה שההפקה האחרונה של נטפליקס, 'להשאיר את העולם מאחור' (Leave The World Behind), מצליחה לשבור קונספציות של הז'אנר.

הסרט של הבמאי סם אסמעיל (שיצר וביים את 'מר רובוט'), כולל צוות שחקנים מרשים: ג'וליה רוברטס, מהרשלה עלי, אית'ן הוק, קווין בייקון ועוד, פורץ את גבולות הז'אנר הטיפוסי שמוכר לנו מסרטי סוף העולם ובהחלט גם מאלה שנטפליקס הפיקה עד היום.

בבסיס שלו, "להשאיר את העולם מאחור" הוא סיפור על שתי משפחות, זרות זו לזו, שנזרקות למצב מלחיץ ביותר. הפסקה פתאומית בלתי מוסברת באמצעי התקשורת השונים, הופכת לזרז לסדרה של אירועים המאתגרים את הבנתם לגבי בטיחות, אמון והישרדות.

זה לא המותחן הדיסטופי המשוכלל שאולי הרגילו אותנו בסרטים וסדרות אחרים; מדובר בדרמה מתוחכמת, שמתעמקת במורכבות הטבע האנושי כאשר אנחנו נתקלים בהתמודדות עם הלא נודע.

צפו בטריילר והצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו לעוד המון המלצות של סרטים וסדרות.


 

ג'וליה רוברטס ואית'ן הוק מגלמים זוג שיחד עם ילדיהם המתבגרים מחפשים חופשה שלווה בלונג איילנד, רק שהאידיליה מתנפצת בעקבות הגעתם הבלתי צפויה של בעלי הבית בו הם נופשים, אותם מגלמים מהרשלה עלי ומיילה הרולד. הביקור המפתיע סולל את הדרך לנרטיב מתוח מאוד, שכולל בהמשך תיאורים של התמוטטות חברתית, שבריריותו של העולם המודרני וחושף את האינסטינקט ההישרדות הראשוני הנמצא בבסיס שלנו.

מה שמייחד את "Leave The World Behind" בז'אנר האפוקליפטי זה המתח הפסיכולוגי שנמצא שם כל הזמן. נראה שהסרט מנצל את הפחד מהלא נודע, נמנע מסצנות אסונות גרנדיוזיות ונכנס לחקירה אינטימית יותר, אך מטרידה באותה מידה, של הפסיכולוגיה האנושית. זהו מחקר בניגודים – התפאורה השלווה של בית נופש על רקע קריסה חברתית פוטנציאלית.

יתרה מכך, השימוש וההתמקדות של הסרט בדינמיקה משפחתית ויחסים בין-אישיים בסיטואציה שכזו, מוסיפים רובד שלעתים קרובות חסר בנרטיבים אפוקליפטיים. זוהי גם תזכורת קטנה לכך שבלב כל האסונות העולמיים עומדים יחידים ומשפחות, שמנסים להתמודד עם הפחדים והחרדות ולמצוא אי של נורמליות בעולם שמתפרק.

הסרט עולה לשירות התוכן של נטפליקס ב-8 בדצמבר

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Netflix Film (@netflixfilm)

עוד בפטריה

20 סדרות מומלצות שאסור לכם לפספס השנה 
20 סרטים מעוררי השראה שיכולים לשנות לכם את תפיסת העולם
55+ בדיחות קרש שיעבירו לכם את הזמן בכיף

לייק לפטריה בפייסבוק