פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כבוד השופט

יש הרבה דברים שאפשר לעשות עם תואר ראשון במשפטים גם בלי להיות עורך דין: החל משופט, דרך יועץ משפטי ועד השתלבות בתחומי דוברות ויח"צ – הנה כמה מסלולים שאולי לא חשבתם עליהם

עורך דין הוא מקצוע מכובד שמבטיח תגמול נאה ותנאים טובים. היתרון של עבודה בעריכת דין הוא שניתן לבחור תחום התמחות ספציפי ושכבר אחרי כמה שנים מקבלים קביעות. בנוסף, הביקוש לעורכי דין בישראל הוא מהגבוהים בעולם ואפשר ללמוד את המקצוע במוסדות אקדמיים שונים.

עם זאת, רבים רוצים ללמוד משפטים אבל לא מעוניינים לעבוד כעורכי דין. במיוחד עבורם הכנו רשימה מסודרת של דברים שאפשר לעשות עם תואר ראשון במשפטים בלי להתחייב לגלימה המפורסמת:

קרדיט: pexels.com

שופט

מקובל כמובן ששופט מגיע למעמדו רק לאחר כמה שנים של התנסות בפועל בתפקיד עריכת דין, אך זה יכול להיות יעד שיקל על סטודנטים צעירים להתמודד עם השנים הראשונות והמאתגרות. במילים אחרות, מי שחולם להיות שופט ולהכריע בסוגיות הרות גורל יצטרך לספוג את השנים הראשונות כעורך דין ולאחר מכן ייפתחו בפניו שורה ארוכה של אפשרויות חדשות.

יועץ משפטי

דווקא יועץ משפטי של חברות, ארגונים, מוסדות או אנשים פרטיים לא חייב על פי החוק להיות בעל ניסיון מעשי בעריכת דין. המטרה של היועץ המשפטי היא להפנות את לקוחותיו לסעיפים הרלוונטיים בחוק ותפקידו להכיר את פסקי הדין התקדימיים. בין היתר, יועץ משפטי מעורב כמעט בכל החלטה של ארגון גדול והתפקיד שלו מלווה גם כן בתנאים מצוינים מבחינת שכר.

דוברות ויח"צ

דוברים ויחצנים עם רקע במשפטים מקבלים עדיפות על פני בני גילם שמגיעים מענף התקשורת או הפרסום. בניגוד למה שנהוג לחשוב, התמחות בשיווק לא מבטיחה כישורים מתאימים לדוברות – בעוד אנשים עם רקע במשפטים מביאים איתם ערך מוסף. למעשה, גברים ונשים שחולמים להיות דוברים יכולים להשתמש בתואר הראשון במשפטים כבסיס הידע שלהם ועם הזמן ליצוק לתוכו התמחויות נוספות.

פסיכולוגים

עוד תפקיד שבו בעלי מקצוע מרוויחים מידע בסיסי בתחום המשפטים באמצעות תואר ראשון הוא פסיכולוגיה. פסיכולוגים שמעניקים שירותים לארגונים ומוסדות מעדיפים להגיע עם ידע במשפטי בשביל לדעת מה מותר ואסור להם לעשות, למצוא את הפרצות הרלוונטיות בחוק ובמידת הצורך גם להמליץ על התאמות מסוימות שלדעתם המטופלים צריכים לאמץ.

נבחרי ציבור

לימודי משפטים נוגעים במגוון רחב של נושאים והם רלוונטיים כמעט עבור כל אדם בציבור. כתוצאה מכך, נבחרי ציבור משתמשים במסלולי תואר ראשון בתחומים האלה כדי להשיג את הידע הבסיסי שנדרש מהם. לימודי משפטים מאפשרים לנבחרי ציבור להציע את עצמם לעמדות מפתח ולהוכיח בקיאות ברזי החוק. בהמשך הדרך יכולים לימודי משפטים לסייע לנבחרי ציבור למצוא את דרכם במערכת, להשפיע מבפנים ולבדל את עצמם מול פוליטיקאים אחרים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...