פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

צפו: הפרסומת הבעייתית והלא מצונזרת של משרד התקשורת שנפסלה לשידור

אמש עלתה לשידור פרסומת טלויזיה חדשה שיצרה לפ"מ (לשכת הפרסום הממשלתית) עבור משרד התקשורת, פרסומת שמטרתה העלאת המודעות לגלישה בטוחה של ילדים ברשת ולאפשרות של הורים ולסנן את אתרי האינטרנט בהם גולשים ילדיהם. ואולם, מסתבר כי הגרסה שאושרה לשידור אינה הגרסה המקורית של הפרסומת, לאחר שהסרטון המקורי נפסל לשידור וצונזר בחלקו.

כפי שתוכלו לראות בסרטון המקורי, הפרסומת מציגה סצינה סליזית במיוחד מתוך מועדון חשפנות בה נראות חשפניות בלבוש חלקי מינימלי כשהן רוקדות על עמודים בזמן שחבורת גברים מביטה בהם בכמיהה וגם נוהגת באלימות. בסוף הסרטון פונה המלצריות-חשפנית אל המצלמה ושואלת "מה תרצה להזמין?". בהמשך אנו מגלים כי קולה של החשפנית הוא בכלל קולה של אמו של ילד קטן שצופה בסרטן החשפניות באינטרנט בלי שהוריו ידעו.

הסרטון המקורי:


כאמור, מטרת הסרטון היא לעורר את מודעות ההורים לעובדה כי הם רשאים לפנות לספקית האינטרנט שלהם ולדרוש ממנה בחינם תוכנה מיוחדת לסינון אתרים עבור ילדיהם, כדי לעודד גלישה בטוחה ומניעת חשיפת ילדים לתכנים בלתי הולמים ברשת.

בסרטון שאושר בסופו של דבר לשידור הושמטו כמה מהחלקים היותר בוטים בפרסומת, מה שופך אותה למעט עדינה יותר אך לא פוגע במסר אותה היא מנסה להעביר, ובעיקר מעלה את השאלה המתבקשת – האם באמת היה צורך בצילומים נועזים ובוטים כאלו? האם יש סיכוי שהפרסומת בכלל משיגה את המטרה ההפוכה? האם הצנזורה במקרה הזה הייתה הכרחית? אתם מוזמנים לצפות בשתי הגרסאות, לשפוט בעצמכם ולשתף אותנו בתגובות.

הגרסה המצונזרת:


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...