פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ההמצאה היפנית הזאת תגרום לכם לרצות להישאר במיטה לנצח

בימים חורפיים וגשומים כאלה, כשהברקים והרעמים הולמים בנו והטמפרטורה צונחת וכבר לא מאפשרות לנו להסתובב בבית בבוקסר, יש רק מקום שכולם רוצים להיות בו, המיטה. בין אם אתם נמנים על אוהבי החורף או על שונאיו, כשהחורף מגיע, יש תכונה אחת שמאחדת את כולנו – חוסר הרצון לצאת מהפוך המחמם ולעשות דברים מועלים.

ובכן, גם היפנים, לפני כמה מאות שנים, הבחינו בתופעה המדאיגה הזו, ומצאו פתרון נפלא שמאפשר לכם ליהנות מ-3 הדברים הכי נפלאים בחורף: חימום, מיטה ושמיכה, ועל הדרך, לעשות גם דברים אחרים במקביל.

להמצאה הגאונית הזאת קוראים "קוטאצו" (kotatsu) והיא כנראה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם בחורף הזה. מדובר בשולחן עם 2 שכבות עץ, כאשר ביניהן מונחת שמיכה, ומתחת לשולחן מותקן גוף חימום שדואג להפוך את כל הקונסטרוקציה הזאת לפינוק חורף אמיתי. כמובן, הקוטאצו נייד ואפשר למקום אותו ליד ספות נמוכות, מזרנים, או כל עמדת ישיבה נוחה אחרת בה תוכלו לבלות את זמנכם בצפייה בטלוויזיה, קריאת ספר טוב, ארוחה נחמדה או כל פעילות אחרת.

במקור, אי שם במאה ה-14, צורתו של הקוטאצו הייתה מעט שונה וכללה מעין בור שנחפר ברצפת הבית בו הונחו פחמים ועצים שבנוסף לחימום הגוף, שימשו גם לבישול. בהמשך כשבני האדם עברו לבשל בעיקר באמצעות תנורים וגז, השתנה המראה של הקוטאצו, והוא הפך למעין פינת ישיבה חורפית, כזו שמאחדת את בני הבית בימים הקרים, ומאפשרת לבני משפחה וחברים לשבת יחד וליהנות מזמן איכות חמים ונעים.

כפי שתוכלו לראות בתמונות, את הקוטאצו אפשר לרכוש, אבל אפשר גם לבנות בעצמכם, כשכל מה שאתם צריכים זה תנור חשמלי קטן (אפשר להשתמש גם במפזר חום), שולחן עץ, שמיכה מפנקת, וכמובן כמה מסמרים, ברגים וכישורים טכניים סבירים מינוס.

ונסיים באזהרה: בכל זאת, מדובר בפוטנציאל כלשהו לאסון, אז אם החלטתם לארגן לעצמכם קוטאצו ביתי, לא מומלץ לישון בו בלילה, ובאופן כללי, כדאי לשים לב שהעניינים לא מתלקחים. בהצלחה.

הנה כמה דוגמאות לשימושים בקוטאצו:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TissusPapi.com (@tissuspapi)

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kyle Lee (@kylesmistake)

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...