שיווק גאוני: לייבל מוזיקה שלח למפרסמים פטיפון שולחני המופעל באמצעות הסמארטפון

אחת הבעיות המרכזיות העומדות בפני חברות תקליטים היא הפצת המוזיקה שלהם למפרסמים ולתחנות רדיו. אין מה לעשות, כשהיצע האמנים והזמרים הוא כה רב, קשה מאוד לתפוס את תשומת ליבה של תעשיית הפרסום.

חברת התקליטים קונטור, לייבל מוזיקת הדאנס מהגדולות בעולם, ביקשה להפיץ סינגל חדש של אחד האמנים שלה. כדי להימנע מהמצב הרגיל בו גורמים בתעשיית הפרסום נוטים לזלזל בתקליטים מקודמים שנשלחים אליהם ובמקרים רבים זורקים אותם לפח בדיוק בצורה בה קיבלו אותם ומבלי שהאזינו להם, החליטו בקונטור לייצר מהלך שיווקי מגניב לגמרי, שימשוך את תשומת לב המפרסמים ויגרום להם להאזין לאלבום.

בחברה החליטו לחזור למקורות, ולהשתמש דווקא בתקליטי ויניל מקוריים, כאלה שמשמשים די ג’ייז רציניים בעבודתם, על מנת לקדם את האלבום. בחברה שלחו תקליטי ויניל ממותגים למפרסמים הפוטנציאלים אליהם צורף מעין פטיפון שולחני העשוי מקרטון דק. על הפטיפון הופיע קוד QR אותו התבקשו המפרסמים לסרוק, ובאמצעות אתר מובייל מיוחד להפעיל את תקליט הויניל ולהאזין למוזיקה באמצעות הסמארטפון שלהם.

המהלך היצירתי והנהדר הזה השיג את מטרתו כשיותר מ-70 אחוזים מהנמענים סרקו את הברקוד והאזינו למוזיקה. מדובר בהחלט בתרגיל מבריק בשיווק, שהצליח לייצר הנעה לפעולה וגרם לכך שכל מי שקיבל את התקליט המיוחד לא יכל שלא להסתקרן ולנסות לראות במה מדובר. צפו בסרטון המדגים את פעולת הפטיפון המדליק הזה. לא הייתם רוצים אחד כזה על השולחן במשרד?


לייק לפטריה בפייסבוק