כך בוחרים ידיות למטבח

ידיות שייכות לקטגוריה של פרזול ובעזרתן ניתן לעצב את המטבח בצורה נוחה, פונקציונאלית ואסתטית. במאמר הבא נסביר איך עושים זאת ולאיזה שיקולים כדאי להתייחס כאשר בוחרים אותן עבור החדר הכי חשוב בבית

היתרון של מוצרי פרזול הוא שניתן לרענן בעזרתם את מראה חלל הפנים בלי להיכנס לשיפוץ מאסיבי והוצאות מיותרות. כמו כן, אלו המוצרים היחידים שמשפיעים על הפונקציונאליות והשקעה בהם יכולה לשפר את איכות החיים בכל חדרי הבית. עם זאת, אין ספק לגבי החשיבות הגדולה של מוצרי פרזול בתוך מטבחים ויש כמה דברים שצריך לזכור לגביה.

מבחינה מקצועית, קטגוריית מוצרי הפרזול במטבח כוללת את הידיות, המסילות והצירים. עניין הפרזול משפיע על עמידות המטבח לאורך זמן, אך הוא גם קובע את היכולת שלכם לעמוד במסגרת התקציב. פרזול לא איכותי יגרום למגירות לקרוס ולדלתות להתנדנד, בעוד פרזול ברמה גבוהה ישביח את הנכס ויגיע עם אחריות.

ידיות למטבח
קרדיט: Pexels.com

מה מיוחד בידיות?

מבין כל מוצרי הפרזול, הידיות הן גם היחידות שאותן רואים מבחוץ. לעומת המסילות והצירים שעושים עבודת קודש אבל נמצאים מאחורי הקלעים, הידיות קובעות את הרושם הראשוני מהמטבח ואת התחושה שלנו בכל פעם שניכנס אליו. אם נרצה לעצב מטבח ברמה גבוהה, לא תהיה לנו ברירה אלא להקדיש להם סעיף מיוחד בתקציב.

הטיפ החשוב ביותר הוא לוותר על גימיקים מיותרים מתחום הפרזול ולהשקיע את הכסף בידיות איכותיות. כדאי שהידיות יהיו מיוצרות מחומרים שקל לנקות, לתחזק ולהבריק ושההרכבה שלהם לא תפגע במגירות או בארונות. אפשר למשל להחליף מנגנונים מועדים לפורענות שעולים ויורדים ולקנות במקום ידיות חזקות, או אפילו להתפשר על אבנים יקרות לשיש ולעצב את המטבח עם ידיות אקסקלוסיביות ברמה גבוהה.

הידית המועדפת עליכם

כל מטבח יכול להיות מעוצב בצורה שונה ובסגנון אחר לגמרי. היחידים שקובעים כיצד המטבח ייראה הוא מי שגר בבית, ולכן עליכם גם לבחור את הידית המועדפת. לידית יש תפקיד משמעותי בנראות של המטבח והיא יכולה לקבוע למשל אם סגנון העיצוב יהיה כפרי, מודרני או אקלקטי. השאיפה היא להגיע למצב שבו עיצוב הידית מתאים לשאר האלמנטים בחלל הפנים, מבלי להשתלט על הסגנון הכללי ובלי להפריע לו.

לבסוף, כדאי לבחור ידיות לפי הטעם האישי גם בהקשר של הצורה והמבנה. יש מגוון כמעט אינסופי של סוגי ידיות למטבח ופערי המחירים עשויים להגיע לעשרות אחוזים. רצוי להתמקד רק בידיות שאיתן תרגישו בנוח ושאליהן אתם רגילים. אם בחרתם ידית מיוחדת מחומר חדש, ודאו שהצבע מספיק עמיד ואל תתביישו לערב אנשי מקצוע.

חוץ מזה, הגיעו לאולמות התצוגה לפחות פעם אחת לפני שאתם בוחרים ידיות למטבח. זה שווה את ההשקעה שלכם ואף יעניק לכם הזדמנות מעולה לראות מקרוב את ההבדלים בין סוגי הדגמים, היצרנים וחברות הפרזול.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק