פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הורים ישראלים מקריאים תגובות וטוקבקים מרושעים שנכתבו על הילדים שלהם ברשתות החברתיות

את תופעת הבריונות ברשת, לצערנו, כולנו מכירים מקרוב. קשה למצוא אדם פעיל ברשתות החברתיות שלא חווה אלימות מילולית באמצעות תגובות אכזריות ומרושעות של גולשים אחרים, ומספיקה גלילה קצרה של פיד הפייסבוק ומעבר זריז על התגובות בפרסומים השונים, ולא משנה באיזה נושא, כדי למצוא אינסוף דוגמאות לכך.

אולם, בעוד אנשים בוגרים ולמודי נסיון מסוגלים במרבית המקרים להכיל את התגובות הללו, להבליג ולהתעלם מהן, אצל ילדים ובני נוער סף השבירה נמוך הרבה יותר, ורבים מהם מוצאים את עצמם, לרוב על לא עוול בכפם, מותקפים על ידי גולשים אחרים שמקללים, מעליבים ומתעללים בהם מילולית, בחסות הרשתות החברתיות, וגורמים להם נזקים נפשיים עצומים, כשבחלק מהמקרים, כפי שכבר למדנו בעבר, האירועים הללו עשויים להיגמר בטרגדיה.

באיגוד האינטרנט הישראלי, בשיתוף הוועדה לזכויות הילד, פרסמו לפני יומיים סרטון מצמרר ועוצמתי במסגרתו ביקשו מהורים ישראלים להקריא תגובות וטוקבקים שנכתבו על הילדים שלהם ברשתות החברתיות, בזמן שילדיהם יושבים לצדם. כמו שאתם ודאי מנחשים, הסרטון לא קל לצפייה וממחיש שוב כמה אלימה יכולה להיות הרשת החברתית, ועד כמה ההורים מנותקים ולא מודעים לרכבת ההרים הרגשית שחווים הילדים שלהם בפייסבוק, אינסטגרם וכל השאר.


"אני מרחמת עליך יא מסכנה עלובה", "הילד הזה פשוט לא מצחיק, אל תעשו לו לייק, האוזניים שלך מוזרות", "מתאפרת כמו ילדה אוטיסטית בת 3", "מכוער ברמות מגעילות, איכס יא הומו", הם רק חלק מהברכות שממטירים בני נוער וילדים על חבריהם האומללים. המבט של ההורים כאשר הם נאלצים לקרוא את המשפטים הללו אומר הכל והרגע בו אחת הילדות נשברת ובוכה לצד אמה, יגרום גם לכם להזיל דמעה ואולי יצליח להזיז משהו בקרב כמה בריוני מקלדת שיושבים וצופים בו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...