מבריק וגאוני: צעירים ברזילאים לומדים אנגלית בדרך מפתיעה ומרגשת

ברשת בתי הספר ללימודי שפות CNA בברזיל, מנסים לעזור לבני נוער ברזילאים לרכוש את מיומנויות השפה האנגלית. מעבר לתהליך הלימוד הרגיל והשגרתי הכולל מורים לאנגלית, דקדוק, קריאה וכו’, ביקשו בבית הספר למצוא דרך לאפשר לתלמידים הצעירים ללמוד את השפה בדרך מעט יותר אותנטית. הרעיון המבריק שהגו שם, הצליח להמיס למאות אלפי גולשים את הלב, באמצעות הסרטון המקסים הבא שמדגים כיצד מחשבה יצירתית ומקורית בשילוב עם רגישות ורצון לעזור לזולת, יכולים להוליד יוזמות מופלאות.

ברשת בתי הספר יזמו שיתוף פעולה עם בית אבות אמריקאי בשיקגו, בו שוכנים קשישים אמריקאים מבוגרים ובודדים, שבסה”כ מבקשים ליהנות מחברה ואוזן קשבת בשנים האחרונות לחייהם. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, יצרו בבית הספר ממשק אינטרנטי המאפשר לתלמידים לשוחח בלייב וידאו צ’אט ובאנגלית כמובן, עם אותם קשישים אמריקאים, להחליף חוויות על החיים, לשמוע סיפורים, לצחוק ולבלות זמן משותף ביחד.

עוד בפטריה

50 משפטים יפים באנגלית שימלאו אתכם בהשראה ומוטיבציה
מילים באנגלית שכל אחד צריך להכיר
משפטי מוטיבציה חזקים בעברית שיתנו לכם המון השראה


מעבר לעובדה שהשיחות הללו עוזרות לתלמידים ללמוד ולתרגל את האנגלית המדוברת שלהם, הקשישים האמריקאים זוכים לשעות ארוכות של שיחות עם אותם תלמידים, שיחות שבהמשך הפכו לקשרים אנושיים אמיתיים ועוצמתיים, כאשר חלק מהקשישים הללו כבר מגדירים את החברים הברזילאים שלהם כנכדים לכל דבר.

הסרטון הנהדר שמדגים כיצד פועלת היוזמה החברתית הנפלאה הזאת הצליח לגרוף מאות אלפי צפיות והוא בהחלט מרגש ומעורר השראה. הקשר המוזר הזה בין המוסד הברזילאי לבית האבות האמריקאי נראה פתאום כל כך טריויאלי והגיוני, עד כדי כך שנשאלת השאלה כיצד לא חשבו על זה לפני. אנחנו מאוד מקווים שהיוזמה המבורכת הזאת, שחושבת מחוץ לקופסה, תהווה פתח ליוזמות דומות של מוסדות אחרים. נהדר.

לייק לפטריה בפייסבוק